Новини суспільстваХристиянські новини

День матері – історія і значення

Сьогодні в Україні відзначають День матері. Діти своїй мамам дарують подарунки і вділяють увагу. Як і коли з’явилася традиція цього свята та що каже про материнство Біблія?

Історія Дня матері

В Україні День матері відзначають щороку у другу неділю травня. Свято встановлене в травні 1999 року, указом президента Леоніда Кучми.

У світі День матері відзначають у різні дати. Але більшість країн святкують його, як і в Україні, у травні: США, Канада, Австралія, Італія, Індія, Мексика та інші.

А святкують День матері уже майже 150 років. Ідею відзначення приписують американці Джулії Ворд Гоув. У 1872 році вона опублікувала статтю, у якій закликала боротися за мир на всій Землі і запропонувала започаткувати особливий день, який символізував би прагнення усіх матерів жити в мирі та злагоді. Але тоді ця ідея не здобула популярності.

Але є ще одна версія появи цієї дати у календарі. 1907 року Анна Джарвіс на згадку про свою маму, запропонувала встановити День матері. Вона звернулася до політиків та видатних діячів у різних сферах життя суспільства, щоб встановити дату вшанування матерів. 1914 року Конгрес США постановив зробити День Матері загальнонаціональним днем.

У Європі відзначати День матері почали уже після Першої світової війни. Першою європейською країною з офіційним відзначенням була Швеція, а пізніше всі інші. Станом на сьогодні цей день відзначають у понад 150 країнах світу.

Схожі статті

Біблія про материнство

Материнство – це найважливіша роль, яку Бог визначив багатьом жінкам. Послання до Тита 2: 4-5 говорить жінкам про їхні обов’язки любити своїх дітей: «Щоб навчали жінок молодих любити своїх чоловіків, любити дітей, щоб були помірковані, охайні, добрі, слухняні своїм чоловікам, щоб не зневажалося Боже Слово». У книзі пророка Ісаї 49:15 говориться: «Чи ж жінка забуде своє немовля, щоб не пожаліти їй сина утроби своєї?».

Діти – це Божий дар (Псалми 126: 3-5). У посланні до Тита 2:4 ми знаходимо грецьке слово «phileoteknos». Це слово позначає особливе почуття материнської любові. Сенс цього слова полягає в наданні підтримки дітям, турботі про них, в їх вихованні, в ніжних обіймах з ними, в задоволенні їхніх потреб, в допомозі їм. Біблія вказує нам на материнську любов як на обов’язок, а також згадує про деякі моменти, які повинні виконуватися як матір’ю, так і батьком:

  • присутність – вранці, вдень і ввечері (Повторення Закону 6:6-7);
  • причетність – взаємодія, обговорення, спільні роздуми над життям (Ефесян 6:4);
  • навчання – Біблії і біблійного світогляду (Псалми 77:5-6; Второзаконня 4:10; Ефесян 6:4);
  • тренування – допомога дитині в оволодінні певними навичками та в розвитку своїх сил (Притчі 22:6);
  • дисципліна – вчити дітей шанувати Бога і будувати своє життя відповідно (Ефесян 6:4; Євреїв 12:5-11; Притчі 13:24; 19:28; 22:15; 23:13-14; 29:15-17) ;
  • виховання – надання постійної вербальної підтримки, права на невдачу, схвалення дитини, беззастережна любов до неї (Тита 2:4; 2 Тимофія 1:7; Ефесян 4:29-32; 5:1-2; Галатів 5:22; 1 Петра 3:8-9);
  • приклад – життя відповідно до своїх слів, щоб бути гідним прикладом для наслідування дітьми (Повторення Закону 4:9, 15, 23; Притчі 10:9; 11:13; Псалми 36:18, 37).

Біблія ніде не говорить про те, що кожна жінка повинна стати матір’ю. Але вона каже, що кожна жінка, благословенна на материнство, повинна поставитися до цього з усією серйозністю і відповідальністю.

Жінки відіграють унікальну роль в житті своїх дітей. Материнство не може бути рутинним і неприємним. Як мати виношує свою дитину, як годує й опікується нею в дитячому віці – так само мати грає найважливішу роль у всій її подальшому житті.

Читайте також:

Материнство – одне з найбільш значущих служінь. Призначення кожної людини – служити Богу, поширюючи Його Євангеліє і допомагаючи людям зростати у вірі. У кожного з нас особливе становище перед Господом і особливі дари від Нього. Материнство – особливий дар. Він являє собою унікальну можливість передавати віру дітям з перших днів їхнього життя в умовах найближчих відносин, можливих між людьми. Біблія говорить про материнство не тільки як про особливе благословення і дивовижний привілей, але і як про найважливіше служіння. Бог поставив матерів на ключовій посаді максимального впливу.

На превеликий жаль, далеко не всі сприймають материнство, як служіння. Найчастіше народження дитини стає твердженням соціального статусу, елементом різноманітності життя, а для когось навіть тягарем.

Джерела:

https://www.gotquestions.org/Russian/Russian-Christian-mothers.html

https://www.slovo.org/ru/propoved/materinstvo-dlya-gospoda

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button