Домашня»Блог Ігоря Плохого»Церква коронавірус чи коронавірус церкву?

Церква коронавірус чи коронавірус церкву?

6
Поширень
Pinterest WhatsApp

Уряд України збирається скасувати в країні всі масові заходи, у зв’язку з поширенням коронавірусу. Зокрема, введено карантин у Чернівецькій області. У Києві з 6 березня заборонено масові заходи у навчальних закладах.

По всьому світу влада активізує заходи з боротьби з поширенням захворювання – закривають або переносять масові заходи, школи йдуть на карантин, церкви скасовують богослужіння тощо.

У Південній Кореї закривають церкви на тлі різкого зростання кількості інфікованих коронавірусом.

В Італії проходять богослужіння онлайн із закритих для вірян церков, а також достроково закрили карнавал у Венеції.

У Віфлеємі та Єрихоні закрили всі церкви, мечеті й навчальні заклади.

Враховуючи зазначене, в Україні лише питання часу коли можуть заборонити проводити всі заходи, зокрема і богослужіння в церквах. Не потрібно тут шукати якийсь сакральний мотив чи заговор, це заходи безпеки, які вже випробували на собі інші країни з метою захисту громадян.

У зв’язку з можливим введенням обмежень на відвідування богослужінь в храмах в інфопросторі з’явилася бурхлива реакція християн. Вірні поділилися на дві основні групи, які дивляться на це потенційне обмеження по різному.

Перша група вважає:

  1. Обмеження збиратися для здійснення служіння Богу – це неприпустима вимога з боку влади, яка конфліктує з сумлінням та переконаннями християн.
  2. У зв’язку з цим, потрібно 100% ходити на богослужіння, бо Святе Письмо (Дії 4:19 «А Петро та Іван у відповідь сказали їм: Розсудіть, чи справедливо перед Богом більше слухати вас, аніж Бога?») та Соціальне вчення Церкви вчить: не підкорятися владним структурам, якщо ті вимагають того, що суперечить заповідям Бога! А збиратися по двоє чи по троє в Ім’я Христове – це заповідь (Матв. 18:20), яку ніхто не може змусити порушувати твердих християн. Тому, краще збиратися у спільноту в т.ч. для того, щоб боротися з епідемією коронавірусу через віру та молитву до Бога!

Друга група вважає:

  1. Потрібно підкоритися владі, адже це мудра та відповідальна поведінка, зумовлена певними обставинами задля безпеки християн та оточуючих людей.
  2. Вони теж апелюють до Святого Письма, зокрема: Матв. 4 та Лук. 4 вказують на спокусу Христа дияволом (щодо пропозиції кинутися з крила Храму в низ та сподіватися на те, що Бог збереже ангелами від загибелі), історія з якою чітко демонструє, що Христос вважав спокусою Бога безвідповідально наражати себе на небезпеку, апелюючи до зобов’язань Бога берегти таку людину… Одним словом, як каже народна мудрість: «Береженого – Бог береже!»

Між цими групами розв’язалися цілі баталії, в т.ч. і під градусом – «а хто ж духовніший?»

Одні апелюють до того, що раніше правителі зверталися до Церкви та просили про молитовний захист від тих чи інших бід… А зараз правителі говорять навпаки: “Не моліться, бо ваші спільні молитви призведуть лише до того, що збільшать, а не зменшать епідемію вірусу…” Відчуваєте РІЗНИЦЮ?

А хто винен в такому ставленні до Церкви?

Чи ті безбожники у владі, які не вірять у силу молитов святих? Чи Церква, яка не переконала на конкретних прикладах про свою ексклюзивну роль у цьому світі, не демонструвала явно силу Божу, яка може чудесним способом зупиняти ту чи іншу проблему?

Адже раніше, були випадки, коли навіть БЕЗБОЖНИКИ зверталися до церкви за допомогою в скрутні для держави часи… Отже, що ж сталося? Керманичі стали більш жорстокосердними до Бога, чи Церква давно втратила свою внутрішню сіль, а відтак і авторитет? Мені здається: що ДРУГА причина визначальніша щодо такої реакції світських чиновників…

ЩО Ж РОБИТИ?

Рішення приймати кожному християнину перед Богом та своїм сумлінням, а головний вибір доведеться робити пасторам, які будуть направляти свої пастви…

Головне, щоб ті християни, які всупереч рішенням влади підуть в зібрання святих (на служіння Церкви) робили це не по причині нерозумного та безвідповідального фанатизму, а, дійсно, лише за одкровенням Бога (якщо таке істинно буде), як прояв Віри!

А ті, хто проявляє послух владі, щоб робили це, дійсно, як мудрий, відповідальний, усвідомлений крок, а не як просто бездумне прогинання під цей світ!

Тож, хай Бог дасть мудрості усім, як чинити в цій ситуації, а українців благословить міцним здоров’ям!

Пишіть, коментуйте, опонуйте!

ПІДПИШИСЬ на мій Телеграмканал

(відеоблог капелана Ігоря Плохого “Християнський Фронт”) https://t.me/c_front

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

Світ на порозі пандемії COVID-19. Що робити? Характерні симптоми

Наступна стаття

Чак Норіс сьогодні святкує 80-річчя

1 Коментар

  1. Анна
    10.03.2020 at 21:36 — Відповіcти

    Сьогодні, коли існує інтернет і можна проводити служіння онлайн, церква може бути разом в поклонінні Богу і разом у спільній молитві за вирішення епідемії коронавірусу.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *