Актуальне

ЧОМУ ВІРУЮЧИМ НЕ ВАРТО ДАВАТИ І БРАТИ ХАБАРІВ?

Хабарництво та корупція завжди були одними з найсерйозніших хвороб всього суспільства. Бажання отримати додаткову вигоду, більше грошей – завжди підгодовувало людську жадобу, користолюбство.

Мажор, який чавить на дорозі наших дітей, лікар, який вирізає здоровий орган, суддя, який садить невинну людину, халтура, яка повсюди процвітає – яке відношення всі ці події мають до хабарництва і до віри?

Чи варто нам з цим боротися? А може, залишити все так як є? Хай мажори знущаються з нас, негідні прокурори та судді нищать країну?

Можна все забути та махнути рукою і виправдовуватися! Та щодо Бога і Його Слова, цього не зробиш: Бог, і саме Він, був завжди Тим, Хто дуже суворо засуджував за хабарництво:

«Безбожний таємно бере хабара, щоб зігнути путі правосуддя» (Пр. 17:23).
Хто бере хабара? БЕЗБОЖНИЙ! Бере як? Таємно! А чому таємно? Бо зло і гріх робляться таємно! Для чого? Щоб викривити правосуддя, або щоб знищити правду та справедливість…

«Цар утримує край правосуддям, а людина хабарна руйнує його» (Пр. 29:4).
Яка людина руйнує країну, суспільство, оточення? Хабарна, людина, яка дає і бере хабарі.

Схожі статті

«Коли мудрий кого утискає, то й сам нерозумний стає, а хабар губить серце».(Екл. 7:7).

Хабар знищує суть людини, знищує її серце. Мамона починає домінувати над основою життя людини, і вона вже думає тільки про наживу, про гроші, про те, як знищити правду та справедливість.

«Бо Я знаю про ваші численні провини і про ваші великі гріхи: тиснете ви справедливого, берете ви підкупа та викривляєте право убогих…» (Ам. 5:11-12).
Бог дуже чітко говорив, що знає наші великі гріхи, один з яких – хабарництво. А за гріх завжди буде розплата, завжди буде покарання.

А ще Бог попереджав про хабарництво у Біблії: в Ісаї 1:23-25, в Михея 7:2-3, у книзі Вихід 23:6-8 і в багатьох інших місцях Писання. Як Ви думаєте – чи не надто багато Бог говорив про це? А може і справедливо?

Багато хто подумає: «Ми без хабарів не виживемо, у нас маленькі зарплати». Коли вважаємо так, то вже наша надія не на Бога, Який дає нам що їсти і що пити (Мат.6:25-32), а надіємося на мамону й на хабар, який хтось нам принесе, або ми комусь дамо за якесь сприяння.

Очевидно, що в житті ми завжди маємо випробування, і я також! Мені говорили, що неможливо бути самодостатнім адвокатом, якщо не будеш давати хабарі слідчим, прокурорам, суддям… справу просто не вирішиш і не виграєш. І часто так буває, коли я зіштовхуюсь „зі стіною” несприяння силових органів, суду, їхнього очікування хабара. Та я знаю, що найперше маю робити в цій ситуації – молитися. І саме тоді падають „стіни”, і саме тоді я показую на Кого надіюсь. І все вирішується так, як Бог хоче. І я живу в благословенні, кожного разу очікуючи від Бога допомоги!

Саме від нас залежить те, як ми сприймемо виклик. Погодимося з гріховним компромісом чи будемо праведно боротися, шукаючи в кожній проблемі волі Божої!

Переконаний, що ми, і саме ми маємо в своєму житті не давати і не брати хабарів, як віруючі люди, адже про нас Ісус сказав:

«Ви сіль землі. …Ви світло для світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верховині гори» (Мат.5:13-14).

Так, ми маємо бути сіллю і світлом для цього світу. Саме ми повинні нести праведність та святість Божу. Саме ми, віруючі люди, повинні боротися з гріхом і, звичайно, не давати і не брати хабарів. А якщо ні: «Коли сіль ізвітріє, то чим насолити її? Не придасться вона вже нінащо, хіба щоб надвір була висипана та потоптана людьми».

Сьогодні в Україні розпочинається загальнонаціональний Рух: «Ні хабарництву!»

Бачення Руху:

максимальне подолання явища хабарництва через особистий приклад окремого громадянина України.

Мета Руху:

залучити максимальну кількість жителів України, які в особистому та професійному житті не дають і не беруть хабарів та поширюють цю ідею у широких верствах населення.

Завдання Руху

– Максимальне подолання явище хабарництва в Україні.
– Долучення максимальної кількості жителів України до Руху.
– Виявлення та протидія фактам хабарництва та корупції на різних рівнях суспільного та професійного життя.
– Пропагування шкідливості корупції та хабарництва.
– Залучення до Руху відомих особистостей та партнерських організацій.
– Створення потужного інформаційного простору протидії хабарництву і корупції.

Довгострокові цілі Руху (на 10 років):

– Учасниками Руху мають стати понад 1 мільйон людей та сотні громадських організацій.
– Україна має піднятися на понад 100 місць вгору за рівнем сприйняття корупції у світі (сьогодні Україна на 144-му місці).
– Рух має стати модним трендом, гордістю кожного, що він не є учасником хабарництва.
– Повинні бути створені дієві механізми боротьби з хабарництвом та корупцією у всіх без виключення галузях суспільного життя (судова система, правоохоронна система, система охорони здоров’я, освітня галузь, система адміністративних і дозвільних послуг, система державних закупівель, політична система…).
Якщо Ви бажаєте долучитися до цього Руху, підписати особисту декларацію протидії хабарництву, будь ласка, напишіть нам –nikhabarnyctvu@gmail.com

Сергій Гула 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button