Варто замислитись

Чому коронавірус так швидко розповсюджується?

Сьогодні знову хочу поділитися з вами деякими знаннями. Вони будуть стосуватися питання функціонування мікробних угруповань грунту і дадуть відповідь на запитання : «Чому один вид мікроорганізмів (в цьому випадку вірусів) має можливість розвинутися і розповсюдитися по Землі з такою швидкістю і завдати стільки шкоди, і чому немає для нього природного антагоніста, тобто, чому не спрацювала система: «антиген» – «антитіло»?
Намагатимусь все пояснити, і якщо ми будемо розумні і зробимо висновки з нинішньої ситуації, то не повторимо помилок і надалі.
Отже, в першу чергу, моє звернення до людей, які працюють на землі, обробляють її, тобто – фермерів, власників агрохолдингів, селян, які мають маленькі присадибні ділянки, городи, а також до людей, які видобувають корисні копалини, вирубують ліси, палять стерню, і всіх, хто хоче користуватися безцінним скарбом – грунтом, але не вміють цього робити, або не розуміють, що цьому потрібно вчитися.
Грунт – це незамінний самовідновлювальний ресурс, який забезпечує життя на Землі. Грунт живий організм. Грунт – не тільки результат ґрунтоутворювального процесу, але й поліфункціональна відкрита саморегульована природна система, яка забезпечує стійкий циклічний характер відтворення життя на Землі. В грунті живе більше організмів, ніж тварин і людей на планеті. З ними потрібно себе грамотно поводити.

Сучасні інтенсивні технології обробітку землі, видобування корисних копалин, вирубування лісів, вирощування сільськогосподарської продукції та використання хімічних засобів захисту та догляду за рослинами знищили грунт. Вони зруйнували симбіотичні асоціації мікроорганізмів, в яких лише 1-3% займали патогени, а решту була корисна мікрофлора, яка сприяла утворенню гумусу, накопиченню необхідних для росту рослин поживних речовин. Тепер, у зразках грунту, мікологічний аналіз яких я роблю вже 25 років майже кожен день, від 20 до 70% патогенів, в залежності від типу грунту і способу його обробітку.
Зміна мікробного складу земель в Україні (а я проводила дослідження по всій території нашої країни) та й на всій Землі (технології обробітку скрізь однакові) спричиняє до глобальних змін в атмосфері. Мікроорганізми дихають і виділяють у довкілля парникові гази. Але, рослини могли б справитися з ними, якби ці гази були без домішок розчинених до невідомих хімічних речовин пестицидів, і якби рослини були здорові.
Людина нищить, нищить і нищить, а статистика говорить, що стаціонарні й пересувні джерела забруднення впливають на клімат планети лише на 13%. А за 87,3% забруднення атмосфери й за катаклізми на цій землі відповідають забруднені грунти. Тому стало можливим патологічне розповсюдження вірусу, тому у природі не в’явилось природного антагоніста, який би поборов цю біду.
Я є автором першого в Україні мікоризного препарату на чорному трюфелі, який відтворює та відновлює зруйновану мікрофлору ризосфери рослини, відновлює потрійний симбіоз між рослинами, грибами та бактеріями, сприяє регенерації грунтів. Багато грамотних українських фермерів користуються технологіями регенеративного землекористування, які я розробляю для кожного господарства індивідуально. Але багато людей, які володіють великими площами земель далі інтенсивно використовують хімічні засоби, а ті, що намагаються застосовувати органіку роблять це не професійно, кустарними методами.
Необхідно зрозуміти одну просту істину. Щоб щось робити добре – потрібні спеціалісти і консультанти. І не ті, що себе такими вважають, а ті що ними справді є. Нам потрібні професіонали у всіх сферах життя, на кожному місці – починаючи від обробітку землі і закінчуючи управлінням державою. Вони в Україні є, і їх багато. Просто треба поважати їх думку і вчитися, вчитися, вчитися. Не соромно чогось не знати. Соромно зухвало відкидати істину і вперто робити своє. Тому бажаю вам, дорогі мої друзі, у всіх сферах життя – перегляньте себе, ви – чудові і успішні люди, нехай здоровою буде ваша земля і ваша родина.
Весна йде! Обробляйте свою земельку грамотно, зробіть, щоб добре жилось її мешканцям, і вона подарує вам добрі плоди.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!