Християнські новини

Китай стане найбільшою християнською країною

Комуністичний Китай, не зважаючи на переслідування християн, знаходиться на шляху перетворення на державу з самою великою кількістю християн у світі. До 2030 року число послідовників Христа у країні може подолати аналогічний показник американських християнських громад, пише Telegraph Media Group Limited.
Офіційно Китайська народна республіка є атеїстичною країною. Чисельність християнських громад тут виросла після смерті Мао в 1976 році і у зв’язку з закінченням так званої «Культурної революції».
«За моїми підрахунками, Китай має стати найбільшою християнською країною у світі, причому дуже скоро», – вважає Фенган Ян, професор соціології в Університеті Пердью. «Менше ніж за одне покоління відбудеться різка зміна чисельності християн», – стверджує експерт по релігії в Китаї.
Китайська протестантська громада, яка у 1949 році налічувала 1 млн., вже наздогнала країни, які частіше за все асоціюються з євангельським бумом. У 2010 році в Китаї було більше 58 млн. протестантів, у порівнянні з 40 млн. в Бразилії і 36 млн. в Південній Африці, констатує Pew Research Centre.

Більше про християнство в Китаї:

Професор Ян вважає, що це число збільшиться приблизно до 160 млн. до 2025 року, і Китай залишить позаду США, де у 2010 році було 159 млн. протестантів. До 2030 року загальна кількість християн різних конфесій у Китаї перевищить 247 млн. Китай випередить Мексику, Бразилію і США, як найбільша християнська держава у світі, передбачає експерт.
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button