Світ

Євангельські віруючі переростають католиків у Центральній Америці

Євангельські віруючі зараз є найбільшою релігійною демографічною групою в Центральній Америці, згідно з опитуванням близько 4 000 осіб у п’яти країнах.

Джерело: christianitytoday.com

Більше третини людей з Гватемали, Гондурасу, Сальвадору, Нікарагуа і Коста-Рики сказали дослідникам з M&R Consultants, що вони є євангельськими віруючими, в той час, як ще 29 відсотків заявили, що вони є віруючими без конфесії (creyente sin denominación).

Лише близько третини людей в регіоні заявили, що вони є католиками − порівняно з приблизно 60 відсотками в 1970-х роках.

Деякі дослідники пояснюють це внутрішнім католицьким конфліктом і тривалими наслідками політичної приналежності церкви до крайніх правих і лівих сил, а також до негативних наслідків урбанізації.

Євангельський богослов Самуель Ескобар, відзначаючи цю тенденцію в інтерв’ю 2006 року, сказав, що католики, які переїхали до центральноамериканських міст, знайшли підтримку у своєму євангельському наверненні. «Їхнє рішення прийняти Христа означало зміну моделей поведінки, що допомогло людям переорієнтувати своє життя», − сказав він.

Читайте також:

На думку соціолога Аріеля Гольдштейна, який критично ставиться до втручання євангелістів у політику в регіонах, євангелісти зростають, тому що вони адаптуються до місцевих звичаїв, мають духовенство, яке живе близько до людей, впроваджують інновації, використовують соціальні мережі, задовольняють практичні потреби й створюють спільноти.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button