Топ

Боже Слово у часи потрясінь

Сказати, що ми живемо в складний час – не сказати нічого. В Україні такого не чекали. У розвинутому суспільстві 21 століття на мирній українській землі – фактично війна.

У вирі новин можна заплутатися, впасти в паніку і бути повністю деморалізованим… Як жити далі? У що вірити, на що сподіватися? Де Бог у цих подіях? Що Він хоче нам сказати через ці обставини? Якою має бути наша реакція? На що слід звернути увагу в часи потрясінь?

Для того, щоб правильно сприймати і розуміти ситуацію, потрібно звернутися до Божого Слова. Читаючи Святе Письмо, я побачив дуже схожу ситуацію в житті великого Божого пророка Ісаї. Ісая – у перекладі з єврейської означає – Господь допомога і спасіння. Євреї дуже ретельно вибирали імена для своїх дітей, тому в самому імені пророка міститься надія на Божий порятунок у складні часи. Ісая був покликаний на служіння в один із самих важких періодів історії Ізраїльського народу. «Року смерти царя Озії..» (Ісаї 6:1). Період царювання юдейського царя Озії був мирним і благополучним. Але раптом цар помирає. Періоди зміни царів один із самих складних, адже політично ослаблюють державу перед зовнішніми загрозами. Так відразу активізувалися сили з півночі Юдеї, Сирія в союзі з Північним царством Ізраїлю виступили проти Юдеї. Таке протистояння тривало аж до часу, коли зацарював Ахаз.

Ісая належав до придворних аристократів, був у близьких родинних стосунках з царською сім’єю. Для нього ці події були глибоким сердечним переживанням. Знаходячись у таких складних обставинах, він отримує Слово від Господа. Що може Господь сказати у такі моменти? Що є важливим у складні часи політичних потрясінь? На що варто звернути увагу?

Час потрясінь – це час для особистої зустрічі з Богом

«Року смерти царя Озії бачив я Господа, що сидів на високому та піднесеному престолі, а кінці одежі Його переповнювали храм» (Ісаї 6:1).

У моменти нестабільності і підвищеної небезпеки, люди мають особливу потребу – особисто познайомитися з Богом. Час потрясінь – це час зупинки і пошуку Бога. Коли ми переживаємо якісь проблеми, це ознака того, що Бог хоче щось нам сказати. Бог хоче звернути увагу на Себе.

Останні двадцять років суттєво змінили наше суспільство. Сьогодні багато духовних цінностей поставлені під сумнів. Стверджуються толерантність до всього, що неминуче приводить до духовного занепаду. Життя українського суспільства останні роки дуже суперечливе. Не все, що сіялося, було добрим зерном. Кров текла і в мирні дні: сотні тисяч немовлят не побачили світу через аборти. Ми знаходимося у першій п’ятірці серед країн світу по кількості вживання алкоголю. Стрімко поширюються наркозалежність і злочинність серед молодшого покоління. Порнографія і всебічна демонстрація розпусти в засобах масової інформації стали показниками нашого «християнського» суспільства. У владних структурах корупція набула жахливих масштабів.

З роками «християнська» країна не так вірила в Бога, як урочисто заявляла про це. Традиціоналізм, обрядовість, зовнішня релігійність не здатні змінювати суспільство і дати йому поштовх до розвитку та процвітання.

Не дивно, що наслідками такої тривалої духовної деградації стала економічна, а потім і політична криза. Але Бог милостивий до України, тому настав час справжнього навернення до Бога, настав час щирого покаяння.

Останні події – це Божий стук до нашої свідомості, це можливість почати все спочатку. Складні часи – можливість зустрітися з Богом особисто. Дорогий читачу, якщо тобі боляче за долю держави, якщо ти обурюєшся і втратив спокій, то це особливий шанс у твоєму житті звернутися до Бога і налагодити з Ним свої взаємини. Час потрясінь – це шанс, не змарнуйте цієї можливості.

Час потрясінь – це особливий час для поклоніння Богу

«Свят, свят, свят Господь Саваот, уся земля повна слави Його! І захиталися чопи порогів від голосу того, хто кликав, а храм переповнився димом!» (Ісаї 6:2-4).

У момент, коли Ісая переживає за долю своєї країни, Бог показує те, що відбувається на небі. Пророк побачив престол, серафимів, які вигукували що Господь Святий. Троєкратно святий, абсолютно святий. Ісая дізнається, що вся земля переповнена Божою славою.

У час політичної кризи Ісая побачив, що Богові не байдуже те, що відбувається у його країні. Ісая зрозумів на що варто звернути увагу в складні часи. Він побачив Бога, Якого славлять небесні створіння у постійному режимі. Ісая побачив, що все, що відбувається на землі, теж приносить славу для Господа.

Коли переживаєш труднощі, часто не бачиш нічого, крім проблем. Вони не просто проймають усі сфери життя, вони не дають бачити головне. За суєтою, проблемами ми втрачаємо орієнтири, нам важко знайти час для важливого. Час потрясінь – це можливість перевести увагу від себе на Бога. Усвідомити те, що Бог має всю повноту влади і сили і слави. Нічого на землі не відбувається без Його дозволу і керівництва.

Ми маємо переглянути своє відношення до Бога. Поставити собі запитання: чи я віддаю належну славу Йому? Чи я спроможний бачити Його у складних обставинах життя? Чи я визнаю те, що Бог стоїть за усіма подіями? Якщо я матиму таке розуміння, я зможу уникнути багатьох помилок. Замість озлоблення і критиканства, я буду молитися і запитувати поради у Господа. Замість того, щоб впадати у розпач, я буду покладати надію на Бога. Замість агресії і ненависті, я сіятиму любов і прощення. Замість того, щоб покладатися на владу, я буду молитися за неї.

Людина, яка розуміє, Хто такий Господь, має розуміння того, що відбувається, вона правильно реагує на події і приймає правильні рішення. Людина, яка шанує Бога, поклоняється Йому від усього серця, у часи потрясінь може бути прикладом для інших.

Час потрясінь – це можливість для покаяння

«Тоді я сказав: Горе мені, бо я занапащений! Бо я чоловік нечистоустий, і сиджу посеред народу нечистоустого, а очі мої бачили Царя, Господа Саваота!» (Ісаї 6:5).

Після того, як Ісая усвідомив, Хто такий Господь, побачив Його славу, Його святість, він зрозумів своє положення перед Богом – що він грішник, він не чистий. Коли віч-навіч зустрівся з Богом, пророк побачив своє плачевне положення і зрозумів, що так далі бути не може, що він заслуговує покарання за вчинені гріхи, за те, що його мова була не чистою.

До того Ісая вважав, що не має нікого кращого за нього, а тепер розуміє, що у нього проблема з самим собою. У Божій присутності кожна людина виглядає подібним чином.

Багато з нас апелюють до інших, кажучи: «Ну, я не самий останній, щоб каятися. Я нікого не вбив, нікого не спалив. Я веду пристойне життя…» Так само думав Ісая до зустрічі з Богом. Але тут він зрозумів, що потрібне очищення, потрібне щире покаяння. Покаяння – це єдина можливість отримати милість від Бога. Сам термін «покаяння» означає – визнання своїх гріхів, своєї провини перед Богом. Це жаль за свої гріхи, бажання раз і назавжди порвати з гріхом.

Вдивляючись у майбутнє, хочеться вірити, що вихід із кризи супроводжуватиметься глибоким аналізом вчорашніх помилок, серйозними висновками та щирим покаянням перед Богом. Інакше на Україну чекають чергові розчарування, провали. Сьогодні кожному варто розпочати із себе.

Для того, щоб наша країна була благословенна Богом, щоб об’єдналися різні її частини – соціальні, культурні й політичні групи, – відновлення закону й справедливості недостатньо. Недостатньо навіть героїчно захищати свою землю. Без покаяння, милості, прощення і примирення люди залишаться без Божого благословення. Адже саме ці біблійні чесноти є умовами для глибинних духовних перетворень.

Час потрясінь – час для особливої посвяти Богу

«І почув я голос Господа, що говорив: Кого Я пошлю, і хто піде для Нас? А я відказав: Ось я, пошли Ти мене!» (Ісаї 6:8).

Лише після визнання своїх гріхів Ісая спроможний відреагувати на Божий заклик. Коли людина зустрічається віч-навіч з Богом, бачить Його силу і владу, – вона кається, лише після того вона готова до наступного важливого етапу в житті.

У часи потрясінь ми маємо бути готові до особливого Божого доручення. Ми маємо бути готові взяти відповідальність за наш край. Біль нашого народу – наш біль. Нам слід бути готовими до того, щоб служити для тих, хто поруч з нами. Людина, яка любить Бога, знає, що найбільшою потребою людей є Бог. І для нас, українців, у цей нелегкий час, найбільш потрібні, насамперед, не економічне процвітання і політична стабільність, а духовне оновлення, духовне відродження, які неодмінно потягнуть за собою позитивні зміни у нашому суспільстві.

Більше про складні часи:

Ісая виконав свою місію. Його життя підтверджує його рішення служити Богові і людям. Він був пророком при кількох царях. Один з них його дуже переслідував і вбив, але, не зважаючи на такі виклики, пророк залишився вірним. Його книгу можемо читати навіть ми з вами, і черпати цінні уроки для свого життя.

Час потрясінь – час подумати про те, чим займаєшся ти. Чому присвячено твоє життя? Скільки відсотків часу, якого для тебе визначив Господь, ти використовуєш для Бога та інших. Час потрясінь – це час перестати думати лише про себе, це час для активного служіння потребам оточуючих нас людей.

Анатолій Якобчук 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button