Блог Андрія Савича

Бог не любить тебе таким, яким ти є!

Ти чув цю популярну фразу «Бог любить та приймає тебе таким, яким ти є»? А що, якщо я скажу тобі, що це не зовсім так? Насправді в багатьох випадках це може бути найгіршим, що ти можеш сказати іншій людині і тому слід бути дуже обережним з цими словами.

Багато хто використовує цю фразу, щоб виправдовувати свою лінь, не дисциплінованість, не бажання змінюватися, духовно зростати та боротися зі спокусами, а жити життям наповненим компромісам (якщо не гріха), адже «Бог приймає мене таким, яким я є».

Якщо ж справді Бог просто любить і приймає тебе таким, яким ти є, то навіщо тобі взагалі потрібен Спаситель і чому Він закликає тебе зрікатися самого себе (Мт. 16:24-25) та змінюватися в образ Ісуса?

Істина 1. Бог любить тебе таким, яким ти є в Ісусі Христі

Звісно, Бог є любов і любить Своє творіння, проте також Він є Святий і тому не може просто прийняти тебе таким, яким ти є, бо ти нечестивий грішник по природі від народження. Від твоєї гріховності тхне гірше, як від самого смердючого безхатченка, який не вмивався багато років. Твоє брудне лахміття самоправедності забруднює Його святий тронний зал і неприємне для Його чистих очей. Ти страшний злочинець та бунтівник вселенського масштабу, який заслуговує лише смертної кари і вічного покарання, бо повстав проти вічного Бога через свій непослух. Це погана новина, але є й хороша.

Син Божий прийшов в цей світ, щоб стати твоїм Спасителем віддавши Себе в жертву за гріхи, щоб в Ньому ти міг заховатися від гніву Божого. Ісус прощає, очищає та вдягає у Свою праведність кожного віруючого в Нього. Змінюється твій статус, ти тепер дитина Божа і нове творіння В ІСУСІ ХРИСТІ через віру і тому Бог тепер дивиться на тебе зовсім по-іншому. Оскільки ти в Ісусі Христі, то вся Його досконалість (праведність) зараховуються тобі, ніби ти прожив досконале життя (позиційне освячення), хоча на практиці життя ти ще далеко не такий. Ось чому Бог любить тебе таким, яким ти є В ІСУСІ ХРИСТІ, бо якщо ти не в Христі, то Бог гнівається на тебе і тебе чекає вічний осуд.

Істина 2. Бог любить тебе настільки, що не буде миритися з тим, який ти є

Річ у тому, що через гріх ти не є цілісним, ти не такий, яким Бог тебе задумав і тому приймаючи тебе в Свою сім’ю Він починає процес трансформації, закликає до освячення: «Будьте святі, бо Я святий». Іншими словами, Бог справді любить спасенного грішника, але Він не хоче, щоб ти лишився в тому стані, в якому ти є, а став більше схожим на Ісуса (Рим 8:29). Лише коли ти святий, тоді ти по-справжньому щасливий, бо вільний від гріха. Прагнучи твоєї святості, Бог прагне твого щастя і щастя людей навколо тебе. Річ у тому, що твоя практична святість позитивно впливає на інших людей, яким стає легше жити з тобою, коли ти стаєш більш люблячим, терплячим, добрим, радісним, ініціативним, працьовитим, щедрим тощо і вони також можуть захотіти стати такими, як ти (точніше як Христос).

Це подібно тому, якби злодюгу з вулиці, який їв зі смітників, всиновили в заможну і поважну сім’ю, дали дім, спадщину, Батька і сім’ю, але йому ще слід навчитися жити та поводитися по-новому, згідно з тим прізвищем, яке тепер він носить (християнин). Щобільше, Бог тобі дає нове серце і Духа Святого, щоб ти хотів і мав силу змінюватися (прогресивне освячення).

Тому якщо ти маєш стосунки з Богом і ростеш в пізнанні Його, то ти просто не можеш лишатися таким, яким ти є, але змінюєшся «від слави на славу як від Духа Божого» (2 Кор. 3:18). Ти не можеш купатися в Живій воді й лишатися брудним. Ти не можеш їсти Хліб Життя і лишатися духовно голодним і пустим. Ти не можеш ходити у Світлі й любити темряву. Ти не можеш спілкуватися з Життям і любити смерть. Ти не можеш знати Істину і постійно жити в брехні. Тому, якщо протягом років життя з Богом у твоєму характері не помітно перемін, ти не стаєш любити Бога і людей більше, тоді виникає запитання: а з яким Богом ти взагалі спілкуєшся? Чи не вигадав ти собі комфортного ідола, який любить і приймає тебе таким, яким ти є і не вимагає ніяких перемін чи самозречення? Чи є ти взагалі насправді тим, за кого себе видаєш − віруючою в Христа людиною?

Істина 3. Бог змінює тебе, щоб зробити хорошим інструментом благодаті в його руках для сприяння спасіння та освячення інших людей

Я писав про це попередній пост «Найгірше побажання на день народження», тому не буду повторюватися.

Скажу лише, що Бог кличе нас не миритися з гріхом та незрілістю інших, не намагатися догодити всім, щоб зберегти стосунки за будь-яку ціну, а сприяти перемінам в житті інших людей (спасіння невіруючих чи освячення віруючих) за умови, що ми добиваємося Божих цілей Божими методами згідно З Божим часом, при тому пильнуючи за тим, щоб ми й самі змінювалися (боролися з гріхом у своєму серці, в першу чергу).

Водночас слід пам’ятати, що й інші люди є інструментами благодаті в Божих руках, через яких люблячий Бог діє у твоєму житті, щоб розширити твоє серце, змінити тебе і щоб ти не залишався таким, яким ти є, а ставав більше схожим на Нього. Тому не бунтуй проти цього, а завжди намагайся дивитися на своє життя і участь інших людей в ньому з небесної перспективи.

Читайте також:

Отож, пам’ятай:

  1. Бог любить тебе в Ісусі Христі!
  2. Бог любить тебе настільки, що хоче зробити тебе більше схожим на Ісуса Христа!
  3. Бог любить тебе і хоче, щоб ти допомагав іншим ставати більше схожими на Ісуса Христа!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Андрій Савич

Пастор церкви «Голгофа» м. Луцьк. Одружений, батько трьох дітей Магістрант програми «Біблійна душеопіка» КБС.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button