Новини суспільства

Благодійна організація із США допомогла евакуювати та знайти будинки майже 1200 сиротам з України

Американська християнська благодійна організація допомогла евакуювати та знайти будинки майже 1200 сиротам з України з початку російського вторгнення.

Джерело: invictory

Благодійна організація з Огайо «Нові горизонти для дітей» (NHFC), яку очолює клінічний психолог, який багато років працював із травмованою молоддю, з 2009 року співпрацює з дитячими будинками в Україні. За підтримки українських військовослужбовців та інших благодійних груп, організація допомогла вивезти та знайти будинки майже 1200 сиротам із початку російсько-української війни, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory з посиланням на The Christian Post.com.

NHFC евакуювали дітей з різних регіонів, у тому числі з Києва, Миколаєва та Харкова, повідомила виконавчий директор та генеральний директор організації Шеррі Маккльорг.

Деяких дітей евакуювали з бомбосховищ посеред ночі у піжамах, розповіла психолог, яка спеціалізується на лікуванні травм. Вона зазначила, що деякі навіть не мали можливості поїсти або переодягтися заздалегідь.

«Ми повинні були їх одягнути та нагодувати, — сказала Маккльорг. — Ми мали вкласти їх у ліжко і просто допомогти заспокоїтися».

Маккльорг розповіла про те, що східні регіони України зазнають сильних обстрілів, що робить процес перевезення дітей надзвичайно небезпечним. Один із партнерів організації, група реагування на стихійні лиха Aerial Recovery, займається рятувальними роботами у найнебезпечніших регіонах.

«Ризик надзвичайно великий, тому вони стежать за подіями й чекають на безпечне вікно для того, щоб доставити дітям припаси, — сказала Маккльорг. — Вони не вивозитимуть дітей, поки не знайдуть найбільш вдалий та безпечний час».

Спосіб перевезення дітей залежить від регіону, як зазначила директор NHFC. Деякі райони розташовані досить близько до залізничних або автобусних станцій, в інших районах російські війська встановили на дорогах мінні загородження, що перешкоджають пересування автобусом, але не легковим автомобілем.

«Тому в деяких регіонах ми перевозимо дітей на машинах, щоб доставити їх туди, де ми зможемо посадити їх на поїзд, автобус або автобус-спринтер, вони менші за розміром і розраховані лише на 20 місць у порівнянні з великими автобусами, в яких можуть поміститися до 50 дітей, − сказала вона. — Ми використовуємо усі можливі способи».

За даними ООН, понад п’ять мільйонів людей залишили Україну з початку російського вторгнення 24 лютого. Ще шість із половиною мільйонів були змушені покинути свої будинки.

NHFC фокусується на дітях зі спеціалізованих установ, таких як дитячі будинки та школи-інтернати. Маккльорг сказала, що в Україні не так багато дитячих будинків, оскільки більшість дітей-сиріт живуть у школах-інтернатах.

За словами Макклерга, деякі з дітей розповіли про те, як війна вплинула на них.

«Ми поки що не намагаємося лікувати психологічну травму. Ми просто хочемо допомогти їм відчути себе в безпеці, і для цього потрібен деякий час», — додала Маккльорг.

За допомогою влади міста Львова група переобладнала школи-інтернати, курорти та університети на притулки. Більшість місць знаходяться неподалік кордону на випадок, якщо у разі надзвичайної ситуації буде потрібна негайна евакуація дітей.

«Ми створюємо безпечні притулки для тих, хто хоче залишитись у країні, — сказала директор. — Війна може затягтися, ми намагаємось захистити спадщину цих дітей, їхню культуру та друзів».

Маккльорг сказала, що NHFC часто отримує підтримку від невеликих неурядових організацій.

«Ми раді допомозі будь-якої неурядової організації, яка бажає працювати з нами та підтримати, — сказала вона. — У нас є організації, які жертвують всі постільні речі. Також є ті, що поставляють нам генератори на випадок, якщо з якоїсь причини відключиться електрика. Є групи, які допомагають з їжею та стежать за тим, щоб ми харчувалися тричі на день».

Читайте також: 

Через вторгнення Росії в Україну свої домівки покинули 4,8 млн українських дітей – понад дві третини неповнолітніх

За оцінками Маккльорг, сім’ї та кілька церков у регіоні зібрали близько 500 000 доларів, щоб допомогти їм у служінні. Тим не менш, жінка додала, що вони все ще потребують допомоги, тому що у багатьох дітей не буде ні будинку, ні школи, куди вони могли б повернутися після війни.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button