Сім'яХристиянські новини

86 років у шлюбі: подружжя в Америці святкує чергову віху

Ральф і Дороті Колер одружилися в 1935 році в Текаме, штат Небраска. Йому було 18 років, а їй 17 років. Зараз йому 104, а їй 103. Вони все ще разом і недавно відсвяткували 86-ту річницю весілля 16 вересня в їхньому будинку в Індіо, Каліфорнія. Це робить їх найстарішою з нині живих подружніх пар Америки.

Джерело: boston25news.com

Їхня перша спроба одружуватися не увінчалася успіхом, оскільки судовий чиновник, який вважав, що вони занадто молоді, відмовив їм у наданні дозволу на шлюб. Вони просто поїхали в інше місце, обмінялися клятвами, а решта, як то кажуть, вже історія.

Як вони залишалися разом всі ці роки?

Ральф вважає, що кожен з них готовий піти на компроміс. Наприклад, він любив стрілянину по глиняній мішені, а вона любила бальні танці. Отже, кожен зайнявся хобі іншого, щоб проводити час разом. Це призвело до численних нагород цій парі на змаганнях по всіх Сполучених Штатах як у стрільбі, так і в танцях.

Чи сварилися вони коли-небудь?

«Можливо іноді були й різкі слова, але це тривало недовго», – сказав Ральф.

У 2020 році Конгрес визнав Колерів самою довгоіснуючою подружньою парою в Америці. В їхньому генеалогічному древі є троє дітей, шестеро онуків, сім правнуків і двоє праправнуків.

Пара була завалена листівками, подарунками та добрими побажаннями від своєї спільноти.
Колерам залишилося зовсім небагато часу, щоб побити світовий рекорд Гіннеса з довголіття в шлюбі. Герберт і Зельміра Фішер з Нью-Берна, Північна Кароліна, на момент смерті Герберта у 2011 році були одружені 86 років і 290 днів.

У кількох місцях Біблії говориться про те, що потрібно для вдалого шлюбу. У зв’язку з цим варто процитувати Ефесян 5: 22-33:

«Дружини, коріться своїм чоловікам, як Господеві, бо чоловік голова дружини, як і Христос Голова Церкви, Сам Спаситель тіла! І як кориться Церква Христові, так і дружини своїм чоловікам у всьому. 

Чоловіки, любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї Себе, щоб її освятити, очистивши водяним купелем у слові, щоб поставити її Собі славною Церквою, що не має плями чи вади, чи чогось такого, але щоб була свята й непорочна! 

Чоловіки повинні любити дружин своїх так, як власні тіла, бо хто любить дружину свою, той любить самого себе. Бо ніколи ніхто не зненавидів власного тіла, а годує та гріє його, як і Христос Церкву, бо ми члени Тіла Його від тіла Його й від костей Його!

Покине тому чоловік батька й матір, і пристане до дружини своєї, і будуть обоє вони одним тілом. Ця таємниця велика, а я говорю про Христа та про Церкву! 

Отже, нехай кожен зокрема із вас любить так свою дружину, як самого себе, а дружина нехай боїться свого чоловіка!».

Довготривала любов Ральфа і Дороті й успішні 86 років спільного життя – доказ того, що Заклик Святого Письма до покори і поваги в шлюбі приносить багато плодів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button