Актуальне

8 благословень вивчення Біблії

Між тим, як ви «уже» навернулися та «ще не» повернулися остаточно додому, мало що є важливішим у християнському житті, ніж практичний і функціональний рівень біблійної грамотності. Одним із найважливіших дарів Батька своїм дітям тут і зараз є дар Його Слова, і ми просто не будемо такими, якими Бог покликав нас бути, і не будемо постійно виконувати те, що Бог наказав нам робити, не маючи можливості черпати мудрість і проникливість зі сторінок його дивовижної Книги.

Але мені треба зізнатися. Це соромно і принизливо, але я готовий зробити це публічно: я не завжди в захваті від читання та вивчення Біблії. Я знаю, що я не один такий. Для таких розсіяних грішників, як ми, вивчення Біблії іноді може здаватися обтяжливим, важким, заплутаним і нецікавим.

Тож сьогодні, намагаючись нагадати собі і вам про наполегливість, я хочу розглянути вісім життєдайних і карколомних благословень, які приходять лише завдяки знанню Божого Слова. Тоді я хочу порекомендувати неймовірний ресурс, який відкриє двері до абсолютно нового способу вивчення Біблії.

1. Свідомість Бога

Починаючи з перших чотирьох слів Біблії — «Спочатку Бог…» — існування, характер і план Бога висвітлюються на кожній сторінці Святого Письма. І оскільки ми створені для Нього, створені, щоб любити й служити Йому, покликані ходити в тісному спілкуванні з Ним і покликані робити все, що ми думаємо, говоримо і робимо щодо Нього, є кілька речей, важливіших для нас, ніж Святе Письмо, тому що там ми знаходимо Бога.

Регулярне вивчення Біблії змушує все у нашому житті керуватися свідомістю Бога, а послідовне вивчення Слова Божого рятує нас від амнезії Бога, яка є постійною небезпекою для кожного грішника. Без активного копання у сторінках Святого Письма ми ризикуємо забути на практичному рівні, що Бог існує.

2. Самосвідомість

На другому місці після пізнання Бога, яке формує життя, є пізнання себе, яке упокорює серце. Але оскільки гріх підступний, ми всі повинні відмовитися від думки, що ніхто не знає нас краще, ніж ми самі. Поки існуватиме гріх, у всіх нас будуть вогнища духовної сліпоти.

Знаючи сліпучу силу гріха, Бог благословив нас дзеркалом, яким є Його Слово (Якова 1:22-25). Уважний розгляд цього дасть вам точне знання про себе та чітке уявлення про глибину вашої потреби в благодаті не лише Слова Божого, але й Бога Слова.

3. Знання Божого плану

Це принцип, яскраво показаний у зразковій молитві нашого Господа: «Нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі» (Матвія 6:10). Який принцип? Ти і я були створені, щоб жити для чогось більшого, ніж ми самі. Через це Бог працює, щоб врятувати нас від клаустрофобічних обмежень наших маленьких царств і доставити нас до Його великого Царства слави та благодаті.

Але що на практиці означає шукати Божого Царства? Відповідь розповсюджується на сторінку за сторінкою Святого Письма. Біблія дає нам чітке уявлення про те, як це виглядає, коли твоє життя залежить не від того, що ти хочеш, а від того, чого хоче Бог. Вивчення Біблії намалює портрет того, як це виглядає, коли ваше життя формується не вашими планами щодо вас, а тим, що Бог запланував для вас.

4. Особистісна трансформація

Якби ви запитали: що Бог робить зараз у житті Своїх дітей? Ви можете відповісти на запитання одним словом — змінитися. Так, силу гріха було зламано, але присутність гріха все ще залишається, тому Бог діє благодаттю, щоб поступово трансформувати кожного з нас.

Мені подобається словосполучення, використане в Ісаї 55:13 для ілюстрації сили Слова Божого, що трансформує (терновий кущ перетворюється на кипарис). Якби дощ і сніг полили невеликий терен у вашому дворі, ви очікували б побачити більший терен, але замість нього з’явився кипарис. Коли ви дозволяєте дощу Божого Слова поливати вашу душу, ви не стаєте більшим відтворенням того, чим ви були колись, але завдяки благодаті стаєте чимось радикально новим і органічно іншим!

5. Євангельський світогляд

Не знаю, чи замислювалися ви над цим, але ви богослов. Я не маю на увазі академічного теолога, який вивчає біблійну історію та мови в семінарії, а маю на увазі звичайного теолога. Кожен день ми з вами тлумачимо наш досвід через призму теології. Ми робимо припущення та висновки про Бога, про себе та наш світ.

Небезпечно те, що більшість із нас робить ці теологічні висновки на ходу, без вагомих біблійних міркувань. І, що ще більш небезпечно, ми навіть не знаємо, що ми їх робимо! Знову ж таки, ось чому вивчення Біблії є надзвичайно корисним. Це дає нам перспективу від походження до долі на все, що було, все, що є, і все, що буде, щоб ми могли правильно зрозуміти наш світ і належним чином реагувати в ньому.

6. Вказівки на рівні вулиці

Якщо ви схожі на мене, а я підозрюю, що це так, то навряд чи мине день, коли ви не потребуєте вказівок у повсякденному житті. Що я маю сказати в цій розмові? Як мені реагувати на цю ситуацію? Що мені планувати робити в цьому місці? Майже кожна година позначена моментами прийняття рішень, не величезних рішень, які змінюють життя, а 10 000 маленьких моментальних рішень, які формуватимуть наше життя та спадок.

Оскільки ми живемо в 10 000 маленьких моментів прийняття рішень, так приємно знати, що Боже Слово діє як «світильник для ніг наших і світло для наших стежок» (Псалом 119:105). Коли ми вивчаємо Святе Письмо, ми відкриваємо духовний GPS, який допомагає нам орієнтуватися в моменти прийняття рішення в розмовах, ситуаціях, місцях і стосунках.

7. Відданість служінню

Нарешті, Боже Слово знову і знову нагадує нам, що найважливіша робота у всесвіті – це Його робота спокути. Вивчення Біблії нагадає нам, що ми були покликані не лише для того, щоб отримати Його благодать, але були інструментами цієї самої благодаті в житті інших.

Біблія не просто нагадує, вона визначає, як ми беремо участь у служінні. У Святому Письмі є багато уривків — 2 Коринтян 5:20, 1 Петра 5:1-10 і 1 Коринтян 2:1-2 — це лише деякі. Чим більше ви вивчатимете Слово Боже, тим більше ви ставатимете відданими та вправними у практичному стилі життя служіння, до якого всіх нас покликано.

8. Глибша любов до Ісуса

Біблія — це не збірка оповідань чи каталог мудрих висловлювань, а скоріше окрема історія, яка йде від обкладинки до обкладинки. Біблія − ​​це історія Ісуса. Кожен уривок чекає на нього з нетерпінням, вселяє в нього надію, вказує на те, що тільки він може виправити, або озирається на нього з вдячністю.

Вивчення Біблії ставить перед вами Ісуса, знову і знову нагадуючи про Його присутність, план, силу та обіцянки. Це змусить вас пам’ятати, що Ісус є найбільшим Божим даром для вас, і результатом буде глибша любов до Нього та більш яскраве святкування Його благодаті.

Чи хочеш ти більше любити Ісуса? Тоді більше вивчай свою Біблію.

Джерело: churchleaders.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button