Про відомих

6 липня 1415 в Констанці (Німеччина) спалений Ян Гус

В Чехії 6 липня по всій країні запалюють свічки в пам’ять про реформатора і мученика – Яна Гуса.
Ян Гус (1369 – 6 липня 1415) – католицький священник, проповідник Вифлеємської каплиці, ідеолог чеської Реформації, ректор і магістр Празького університету, автор книги «Про Церкви», автор общинних гімнів.
Він хотів повернути церкву до Євангельського зразка, реформувати її й тому закликав:
▪ Не можна стягувати плату за таїнства і продавати церковні посади. Закликав священство до некорисливості й безкорисливості: «Христос і апостоли золота і срібла не мали, не мали землі, тому священики і папа повинні жити скромно»;
▪ Не можна сліпо підкорятися церкві: «Якщо сліпий поведе сліпого, обидва впадуть у яму». Тільки Писання може бути мірилом істини;

▪ Відлучення від церкви істинне якщо воно перш скоєно на небесах. Якщо Христос не відлучив на небесах – відлучення папи значення не має;
▪ Кожен християнин повинен шукати правду, навіть ризикуючи благополуччям, спокоєм і життям. «Якщо істина викличе обурення – краще нехай буде обурення ніж відмова від істини».
6 липня 1415 р. вироком вселенського собору Ян Гуса спалили на багатті на півдні Німеччини в м. Констанц. Прах мученика ретельно зібрали й розвіяли по Рейну, щоб згладити пам’ять про реформатора на вічні часи. Через 100 років Мартін Лютер смиренно називав себе гуситом, перевів пісні Гуса на німецьку. З багаття Яна Гуса загорілося багаття реформації в Європі.
«Головне – люби істину. Якщо істина коштує тобі гонінь – прийми їх. Якщо стоїть мук – терпи їх. Якщо заради істини тобі доведеться пожертвувати собою і своїм життям – будь дуже сильний в самопожертві. Смерть – це не кінець, а початок» (Ян Гус).

Джерело: Газета Мірт

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!