Варто замислитись

5 причин, чому діти виростають і відвертаються від віри

Чому діти відвертаються від віри? Що змушує їх говорити, робити і вірити в прямо протилежне тому, що вони приймали раніше? Універсальної відповіді немає, але є фактори, за якими це можна простежити.

Розгляньмо п’ять з них.

Фальшиве сповідування віри

«Діти остання година! А що чули були, що антихрист іде, а тепер з’явилось багато антихристів, з цього ми пізнаємо, що остання година настала! Із нас вони вийшли, та до нас не належали. Коли б були належали до нас, то залишилися б з нами; але вийшли, щоб відкрилось, що не всі вони наші» (1 Івана 2:18-19).

Одна з причин, чому діти відвертаються від віри, коли виростають, полягає в тому, що вони ніколи не були справжніми віруючими. У Бога немає онуків. У нього є тільки діти. Дитина повинна володіти своєю вірою. Це не може бути щось, що вона робить тільки для того, щоб догодити батькам. Якщо вона їде на хвості татової й маминої віри, то коли вона стане самостійною, відсутність віри у дитини скоро стане очевидною.

Брак розуміння

Один з ключів до того, щоб побачити, як діти роблять справжнє сповідування віри, − це приділити час, щоб допомогти їм чітко зрозуміти рішення, яке вони приймають. Занадто багато дітей виходили вперед на богослужінні, були прийняті в церкву і охрещені без чіткого розуміння того, що вони роблять.

Лицемірство

Діти мають здатність розпізнавати лицемірство. Коли вони бачать, що життя їхніх батьків вдома не збігається з життям їхніх батьків у церкві, це негативно впливає на їхню віру. І коли вони бачать лицемірство в житті церковних лідерів, це також негативно впливає на їхню віру.

Привабливість світу

Для більшості дітей поклик не прийде, але для тих небагатьох, хто його відчуває, привабливість світу може стати серйозним випробуванням для їхньої віри. Як ми щойно згадували, тиск, що змушує дітей йти на компроміс заради успіху, може призвести до того, що вони обмінюють свій перстень чистоти на популярність, багатство і славу. Ісус сказав, що багатому важко увійти в Царство Небесне. Зауважте, Він не сказав, що це неможливо, Він просто сказав, що це важко. Потрібна дуже глибока віра, щоб пережити славу. В ідеалі, слава може бути використана для поширення Євангелія і впливу на Христа, але це важко витримати, коли ви перебуваєте в культурі, яка вимагає протилежного, якщо ви хочете залишитися на вершині.

Читайте також:

Неглибокі знання Біблії

Наступна причина − це неглибоке знання Біблії. Можна сказати, що це «біблійна безграмотність». Недавнє дослідження показало, що тільки 45 % людей, які регулярно відвідують церкву, читають Біблію більше одного разу на тиждень.

Майже кожен п’ятий відвідувач церкви каже, що ніколи не читає Біблію. А що ми не читаємо… ми не знаємо. І ми не навчаємо дітей Біблії ефективно.

Біблійна неграмотність зазвичай не проявляється до тих пір, поки діти не вступають до старших класів школи та коледжів. Саме тоді їхні поверхневі знання Біблії викривають однолітки та вчителі. Без відповідей на важкі питання, які їм ставлять, їхня віра може бути зруйнована.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!