Здоров'я

5 прекрасних речей, які Біблія говорить про здоров’я

Здоров’я часто сприймається як належне, поки людина його не втрачає. Багато хто витрачає гроші, щоб підтримувати себе у формі, купувати правильну їжу і вести здоровий спосіб життя. Коли ми погано себе почуваємо, це може впливати на те, що ми робимо, як ми думаємо, а в деяких випадках це може змінити життя. Біблія багато говорить про здоров’я, а також про нашу потребу в цілителі – Ісусі.
Коли хвороба проникає в наше життя або ми раптово стикаємося з хворобою близької людини, ми можемо почати думати про більш важливі питання життя. У деяких випадках це може змусити нас замислитися про кількість наших днів і нашої власної смертності. Є хороші новини, які можна знайти в Ісусі, і багато мудрості про здоров’я в Біблії. Ось кілька з них для розгляду:

1. Хвороба і смерть – результат гріхопадіння, але гряде славне воскресіння

Біблія знаменує собою початок, коли здоров’я людей вперше почало погіршуватися. Коли гріх увійшов у світ через Адама, відбулося велике руйнування досконалого здоров’я, яке Адам і Єва мали, коли були створені. Смерть – це результат гріха перших людей, а відплата за гріх – смерть (Римлян 6:23). З того часу ми пережили наслідки гріха і смерті в нашому світі. Наші зовнішні тіла виснажуються (2 Коринтян 4:16), і ми знаємо, що вони в кінцевому підсумку загинуть. Однак, як християни, ми знаємо, що смерть – це не кінець історії, і тіло воскресне.

В 1 Коринтян 15: 42-49 ми бачимо контраст між нашими фізичними тілами в цьому світі і нашими духовними тілами, коли ми знову відроджуємось до нового життя. Наші тіла будуть посаджені в землю, коли ми помремо, але будуть відроджені, щоб жити вічно (1 Коринтян 15:42). Вони будуть поховані в немочі і слабкості, але будуть відроджені у славі і силі (1 Коринтян 15:43). Поки ми перебуваємо в наших фізичних тілах, ми випробуємо наслідки падіння Адама, як в розумі, так і в тілі. Ми будемо потребувати молитви, медичного втручання і підтримки з боку інших, коли ми страждаємо від проблем зі здоров’ям. Проте, ми можемо сподіватися на воскресіння, коли будемо схожі на небесну людину Ісуса (1 Коринтян 15:49).

2. Старозавітні закони демонструють, як Бог дбає про здоров’я свого народу

У Старому Завіті були написані закони, виконання яких сприяло зміцненню здоров’я, чистоти, гігієни і здорового харчування людей Божих. Приклади містять відмінність між чистими й нечистими тваринами (Левит 11), лікування прокази (Левит 13-14), очисні споруди (Левіт 14) і закони про виділення з організму (Левіт 15). Ці закони були сформульовані задовго до того, як були здійснені важливі медичні відкриття, які формують наше розуміння здоров’я і гігієни сьогодні.

3. Господь сильний надприродно вплинути на наше здоров’я

Бог також створив нас, і виткав нас в утробі матері (Псалом 139: 13). Він знає наші фізичні потреби, нашу емоційну боротьбу, наш психічний стан і нашу глибоку потребу в Ньому. Бог не дивується, коли ми відчуваємо самотність, відчай, гнів і депресію. Це відчули багато відомих в Біблії люди, в тому числі Ілля, Йона, Давид і Йов. Проте, Господь працював у всіх цих ситуаціях заради Своєї слави, і Він буде робити це і в нашому житті.

4. Ми можемо молитися за поліпшення здоров’я інших і заохочувати їх до отримання допомоги, якщо вони її потребують

У листі Івана своєму другові Гайю він молиться про те, щоб він «насолоджувався гарним здоров’ям, і щоб у нього все було добре» (3 Івана 1: 2). У Притчах 17:22 говориться: «Серце радісне добре лікує, а пригноблений дух сушить кості». Це повинно спонукати нас підбадьорювати і йти разом з іншими, щоб допомогти підняти їх і поліпшити їхнє фізичне, емоційне, духовне і психічне здоров’я.
В інших місцях апостол Павло пропонував допомогу при хворобі Тимофія: «Води більше не пий, але вживай трохи вина задля [свого] шлунка і своїх частих захворювань» (1 Тимофія 5:23). Сьогодні ми можемо порадити іншим звернутися за медичною допомогою та отримати необхідну підтримку від тих, хто пройшов професійну підготовку. Здоров’я – це те, за що потрібно дякувати Богові, і ми не повинні сприймати це як належне.

5. Тренування наших фізичних тіл приносить деяку користь, але благочестя має ще більшу цінність

Ми повинні дбати про наші тілах, і це може стосуватися і здорового харчування і фітнесу. Але існує тип тренування, який перевершує фізичну підготовку. Навчання благочестя має вічне значення і в усіх відношеннях цінне (1 Тимофія 4:8). Ми готуємося до вічності з нашим Господом і Спасителем, і поки ми на землі, ми очищуємося і перетворюємося, оновлюючи наші уми. Знання істини веде до благочестя (Тита 1: 1).

Джерело: cnl.news

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Сповіщення: Лікар Ніс • Слово про Слово

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button