Домашня » Новини » За 10 років в Канаді може закритися 9 000 церков

За 10 років в Канаді може закритися 9 000 церков

6
Поширень
Pinterest WhatsApp

Благодійна організація National Trust for Canada, яка поставила перед собою завдання боротися за збереження історично важливих для країни будівель, попереджає: протягом наступних десяти років буде закрито близько 9000 церков, багато з яких представляють собою цікаві об’єкти зодчества. Про це пише CBC.

Один з лідерів National Trust for Canada Робер Пайо зазначає, що цінність церков – не тільки в красі самих будівель, але і в тому, що вони служили і служать громадськими центрами. Тут збираються різні гуртки за інтересами, проходять концерти, вчать дітей.

Проте, історичні будівлі вже зносять повсюдно, і прикладом може служити храм в містечку Вілледж оф Міт-Парк в Саскачевані, приблизно 170 км на північний схід від Саскатуну.

Стара церква що прийшла в занепад була знесена з міркувань безпеки, незважаючи на активні протести місцевих жителів, яких довелося стримувати за допомогою поліції.

З іншого боку, є й інший приклад: у містечку Свіфт-Каррент, в тій же провінції, церква простояла порожньою майже 25 років, поки в 2016 її не придбали дві подруги – Ліндсі Аллібан і Ерін МакНайт, що влаштували в ній  концертний зал.

Станом на 2009 рік, релігійним організаціям в Канаді належало 27 601 будинків різного призначення.

До закриття підлягає через фінансові причини 20 з 53 парафій в східному Нью-Брансвік, 30 з 54 католицьких церков в області Монреаля, і таке ж становище спостерігається по всій країні.

Та ж організація, National Trust for Canada, намагається налагодити партнерські відносини і проводить роботу з парафіями з тим, щоб ті могли і отримати вигоду з володіння будівлями, і налагодити в них «позацерковну» роботу, все – заради того, щоб уникнути зносу.

У Торонто, наприклад, знайшовся хороший партнер – Faith & the Common Good.

В англіканської церкви Св. Яка в Монреалі знайшли інший вихід: приміщення здають для акробатичного кабаре-шоу під назвою Le Monastèreм, а крім того, тут налагодили роботу організації, що допомагає біженцям, а також «Анонімним Алкоголікам».

Паства, як може, допомагає відновити і проводити необхідні ремонти.

Більше про релгійність у світі:

І недалеко від Торонто – в Бредфорд парафіяни церкви Архангела Михайла своїми силами допомогли перекрити дах, відремонтували підлогу і замінили вікна.

Джерело: netolkonews.com

Попередня Стаття

Поліція зламала руку і заарештувала християнина на марші феміністок

Наступна Стаття

Все по закону

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *