Варто замислитись

Вміти програвати – теж геройство

Уміти програвати – теж геройство. І ще кажуть, що можна виграти битву, але програти війну. Христос краще за інших розумів, де можна наполягти, додавити, продемонструвати владу, показати силу і де треба змиритися та «програти». Навіть якщо це призведе до розчарування в тобі людей, і що ще важливіше – до втрати ними віри.

«Христос, Цар Ізраїлів, нехай тепер зійде з хреста, щоб ми бачили, і повіримо. І розп’яті з Ним ганьбили Його» (Марка 15:32).

Правда, досить висока ціна за демонстрацію сили у слабкості. Але в тому те, що Господь розумів, як важливо тут, на хресті програти, дійти до кінця – померти, щоб стати причиною порятунку мільярдів. Тих, хто повірив.

Тих, хто повірив, попри видимий програш. І це інший бік порятунку. Ми, люди, схильні до величезної слабкості − перш ніж увіруємо, хочемо неодмінно побачити, віримо тільки тоді, коли подивилися. Щоб повірити, що перед ними Син Божий, їм треба було побачити, як Він зійде з хреста. «І тоді повіримо», – кажуть вони.

Як часто ми здатні ставити свою віру у залежність від видимого. «Якщо Господь мене зцілить, я повірю»; «якщо Ти прибереш мого супротивника з очей геть, я в Тебе повірю»; «Якщо побачу знамення, чудо, ангела на шляху, то повірю». Якщо, якщо, якщо побачу!

І ось тут, у такий важливий, здавалося б, момент, Христос не відгукується на провокацію, Він залишається пасивним. Нічого не відбувається, жодних змін у ситуації. А якщо й відбуваються, то в гірший бік погіршують і без того поганий стан речей. Все, що ми бачимо, це слабкість, негаразди та смерть. І Христос помер, куди гірше?

Але попри все це, Всемогутній очікує, що ми повіримо в Нього, що незмінно продовжуватимемо Йому довіряти. Навіть якщо не бачимо нічого, Він тут, Він поруч. Його влада безмежна навіть у тому випадку, коли Він нічого не зраджує, коли страждання та приниження лише збільшуються.

Господь не бажає, щоб ми побачили для того, щоб увірувати, Він дарує віру для того, щоб ми здобули здатність бачити. «…Побачимо Його, як Він є» (1 Ів. 3:2). Благословенної вам неділі!

Джерело: https://t.me/A_Patz

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Андреас Патц

Пастор, християнський журналіст та автор книг. Засновник щомісячного видання «Міжнародна християнська газета», яка друкується зараз в кількох країнах світу. Є головним редактором.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!