УкраїнаХристиянські новини

Верховна Рада планує голосувати за законопроєкт, який обмежує свободу слова та віросповідання

В порядок денний осінньої сесії Верховна Рада внесла законопроєкт №0931, який обмежить свободу слова та віросповідання (у редакції 2-го читання, де не враховані поправки релігійної спільноти). Про це повідомляє Всеукраїнський Собор.
Завдяки активності церков на попередній сесії за цей законопроєкт не голосували, однак через тиск ліберальних сил, проєкт закону №0931 знову стоїть в порядку денному.
Як повідомляє Всеукраїнський Собор, викликає хвилювання те, що даний законопроєкт внесли (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69760) до розділу Постанови – Питання, підготовлені до розгляду на пленарних засіданнях, а не до розділу Питання, які доручається підготувати і доопрацювати для розгляду на сесії, хоча Голова профільного комітету та керівництво Верховної Ради зазначали, що даний законопроєкт буде доопрацьовано за участю релігійних організацій і лише тоді його винесуть на голосування.
Якщо Верховна Рада ухвалить цей закон на країну чекає значна загроза для свободи віросповідання і свободи слова.

Варто зазначити, що пройшло близько 8 місяців після мирної акції біля Верховної Ради України та під Офісом Президента України, під час якої Голова Комітету з прав людини Дмитро Лубінець заявив (https://www.youtube.com/watch?v=riVLaTs7fGU), що «Законопроєкт №0931 зняли з порядку денного…» та наголосив на співпраці з Радою Церков щодо даного питання. Однак 1 вересня 2020 року цей проєкт знову внесений до порядку денного у проєкті порядку денного.
Чому законопроєкт 0931 є небезпечним для віруючих і свободи слова?

  1. Віруючим та священнослужителям заборонять висловлювати осуд гомосексуалізму, ЛГБТ, чи подібної гріховної поведінки поза богослужіннями, церквою, семінарією, чи домашнім вихованням.
  2. Релігійні організації не зможуть відмовити представниками ЛГБТ або особам, що ведуть гріховний спосіб життя у прийнятті на роботу – в християнську школу, семінарію, релігійну спільноту на адміністративні та інші посади (штрафи від 3400 до 11900 грн).
  3. Уповноважений з прав людини Верховної Ради України отримує спеціальні повноваження. Його приписи в аспекті дискримінації стають обов’язковими до виконання органами влади.
  4. Занепокоєння викликає те, що задекларована у законопроєкті 0931 боротьба з дискримінацією, насправді, у випадку його ухвалення, може призвести до дискримінації мільйонів віруючих громадян, обмежити основоположні і конституційно закріплені права людини на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на свободу світогляду і віросповідання.

Всеукраїнський Собор просить молитися за те, аби депутати мали мудрість не підтримувати у зазначеному вигляді проєкт Закону №0931 щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу.
А також закликає надсилати звернення до Верховної Ради України з вимогою урахувати поправки релігійної спільноти до Проєкту Закону №0931 або виключити його з порядку денного.
Проєкт звернення по Проєкту Закону №0931 тут
https://docs.google.com/document/d/1Ct93lBZzOIC2IO0k4VMdcuRO_o0a1YO_ge4thIhXbBE/edit.
Надсилати звернення потрібно на електронні адреси депутатів.
Список депутатів ВРУ з e-mail тут
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dUCFYYterBDLMUyYNfaL3jZXkUNQw8YW79FjRmsw4PY/edit#gid=0
[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!