Релігія

Ватикан закликав ОБСЄ почати боротьбу із релігійною дискримінацією

Постійний спостерігач Святого Престолу при ОБСЄ Януш Урбанчик заявив, що в Європі зростає нетерпимість і дискримінація на основі антисемітизму та релігійних стереотипів.

Джерело: vaticannews

Як повідомляє Vaticannews, про це він заявив на черговому засіданні постійної ради організації, 9 грудня. За словами дипломата, останні статистичні дані показують, що «християнські громади значною мірою стають жертвами злочинів на ґрунті ненависті та інцидентів, мотивованих антирелігійними забобонами, навіть у тих країнах, де християни становлять більшість».

Так, у 2020 році в Європі було зафіксовано 980 випадків злочинів на основі ненависті до християн, що становить майже 25 % від загальної кількості подібних злочинів – і це набагато більше, ніж стосовно будь-якої іншої релігійної групи; крім того, це майже на 70 % більше, ніж минулого року.

Крім того, за словами представника Ватикану, зростає кількість «терактів, злочинів на ґрунті ненависті та інших проявів нетерпимості, спрямованих проти синагог, мечетей, церков, місць поклоніння, цвинтарів та релігійних об’єктів».

Януш Урбанчик підкреслив, що «антихристиянські злочини більше не є маргінальним явищем», тому всі держави-члени покликані «без забобонів та ієрархічної вибірковості» боротися з дискримінацією християн, юдеїв, мусульман та представників інших релігій.

Тому ватиканські дипломати закликали ОБСЄ почати конкретні дії задля забезпечення «безпеки християнської громади та заходів, які були вжиті» для захисту єврейської та мусульманської громад.

Читайте також:

Святий Престол також закликав ОБСЄ «приділяти однакову увагу всім формам релігійної нетерпимості та дискримінації», незалежно від того, чи стосується це більшості чи меншості. Постійний спостерігач заявив, що будь-який частковий або вибірковий підхід до цього питання слід виключити.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

2 Коментарів

 1. І той тривожний факт, що в сучасній “Європі зростає нетерпимість і дискримінація на основі антисемітизму та релігійних стереотипів”, а надто – саме супроти християнства і християн, як виглядає, не є випадковістю.
  Адже її нинішні – затяті ліволіберально-безбожні можновладці та “культуртрегери”, геть відцуравшись благодатних біблійно-християнських коренів своєї національної цивілізації і культури, духовності й моралі, поспішили “замінити” їх розбещено-розтлінною – гендерно-содомською ідеологією і практикою чи/та окультно-неоязичницькою міфологією і квазі-“культурою” й іншими “мультикультуралізмами”…
  Ба навіть більше. Під тиском наднаціонально-глобалістичної “світової еліти” вони силоміць і зухвало-цинічно запровадили в своїх країнах (доволі сумнівну й тривожну) примусову тотальну “вакцинацію” у зв’язку з т. зв. “пандемією коронавірусу”. Та таким чином брутально обмежують і нищать фундаментальні демократичні права і свободи, а особливо облудно й безпардонно дискримінують і зневажають “нещеплених” громадян. В т. ч. релігійну свободу, а особливо якраз щодо християн…

 2. А ось що Слово Боже пророкує і стверджує (і якраз) про цей наш та скоро грядущий (за ним) час неминучого й благословенного та супертріумфального – Другого пришестя Христа Спасителя.
  “Бо ось, темрява покриє землю, і морок – народи”. Й тому чимале “горе тим, що живуть на землі і на морі! Бо зійшов диявол до вас у великій люті, знаючи, що небагато йому лишається часу”.
  Одначе, правдивий і соборно-єдиний – дійсно сповнений і проваджений Святим Духом – Божий люд, “над тобою засяє Господь, і слава Його явиться над тобою. І підуть народи до світла твого, і царі – до сяйва, яке сходить над тобою”.
  “Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!” (Іс.60:2,3; Одкр.12:12; 22:20).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!