Актуальне

Ваш гаджет керує вами?

На тлі того, як Бог створив людство для панування, подумайте про чоловіка, який пропустив те, як його син забиває переможний гол, тому що його відволікає телефон у його кишені. Або молода співробітниця, яка переглядає соціальні мережі, але з курсором миші, наведеним на «x», готова закрити сторінку, якщо її бос пройде повз. Або студент, який ігнорує крик свого тіла про сон і натомість напружує втомлені очі, щоб прокрутити ще кілька зображень. Вони не контролюють це.

Павло попередив про тих, хто не контролює себе. Він описав один із керівних факторів ворогів хреста як «їхній бог — це їхній живіт» (Флп. 3:19). Ними керували ідолопоклонницькі пристрасті або земні турботи. Навпаки, Павло показав важливість контролю в християнському житті (1 Кор. 9:27).

Ми маємо здійснювати контроль, тому що ми віримо, що Бог заслуговує нашого активного послуху, а не просто нашої випадкової похвали. Так, Він зрештою буде прославлений, навіть якщо ми повстаємо проти Нього. Але Він вартий нашого життя — навіть нашого цифрового життя.

Бог створив вас, щоб мати контроль над творінням. Він не хотів, щоб вами керував ваш пристрій.

Що, якби замість того, щоб бути пасивними, безрозсудними та недисциплінованими у своїй цифровій поведінці, ми здійснювали цифровий контроль, дотримуючись двох найбільших заповідей? Що, якби ви взяли під контроль свої пристрої як акт любові до Бога та ближнього?

Цифровий контроль і любов до Бога

Ісус сказав, що найбільшою заповіддю є «Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою» (Мат. 22:37). Якщо ви хочете зрозуміти, як керувати своїми цифровими пристроями в покорі Ісусу, це гарне місце для початку. Візьміть під контроль свої цифрові пристрої, тому що ви любите Бога.

Без цифрового керування ми дрейфуємо — безцільно прокручуємо та пасивно гортаємо. І ніхто не дрейфує в правильному напрямку. Замість того, щоб безрозсудно вдаватися до поведінки та слів, які можуть ганьбити Бога, ми практикуємо цифровий контроль на славу Христа. У наших діях онлайн, як і в будь-якій іншій сфері життя, ми хочемо, щоб інші бачили Ісуса.

Зрештою, ми пануємо, щоб наповнити землю носіями образу і прославити Бога. Девід Матіс пояснює: «Християнський самоконтроль полягає в тому, щоб поставити свої тілесні пристрасті не під свій власний контроль, а під контроль Христа силою Його Духа».

Ми прагнемо контролю над нашими цифровими пристроями не лише заради продуктивності чи власної слави, але й для того, щоб зробити більше від Христа. Християни, чоловіки та жінки, із задоволенням перебувають під правлінням Ісуса. Його накази ніколи не є обтяжливими (1 Івана 5:3). Послух Ісусу приносить радість навіть у цифровому світі.

Ми прагнемо контролю над нашими цифровими пристроями не лише заради продуктивності чи власної слави, але й для того, щоб зробити більше від Христа.

У Галатах 5 апостол Павло перераховує докази роботи Святого Духа в нашому житті. До цього списку він включає «самоконтроль» (Гал. 5:23). Самоконтроль — це не просто зусилля. Християни, прагнучи до самоконтролю в цифрових звичках, визнають, що такий плід є результатом роботи Святого Духа в нашому житті. Це впливає і на те, як ми розуміємо самоконтроль, і на засоби, які ми використовуємо для його досягнення.

Павло також прямо пов’язує самоконтроль з нашим спасінням. Пояснюючи Євангелію Ісуса Христа Феліксу та його дружині Друзіллі, Павло вважав за необхідне міркувати про самоконтроль (Дії 24:24–25). Самоконтроль є невід’ємною частиною нашої роботи над власним спасінням. Подібно до спортсмена, який розвиває самоконтроль в гонитві за перемогою, християни розвивають його в гонитві за нашим остаточним спасінням (1 Кор. 9:25). Ми не можемо сприймати своє освячення серйозно, відкидаючи потребу в самоконтролі, навіть у цифровому світі.

Цифровий контроль і любов до ближнього

Що робить відсутність у вас цифрового контролю з тими, кого ви любите? Ваші діти відчувають себе непочутими? Чи почувається ваша дружина знехтуваною?

Якщо я хочу добре любити свою дружину, мені потрібно контролювати себе. Якщо я хочу послужити їй, приготувавши їй смузі, перш ніж вона піде до школи з дітьми, мені потрібно достатньо контролю, щоб відкласти телефон. Якщо я хочу любити свого сина, граючи з ним у футбол чи настільну гру, я повинен мати самодисципліну, щоб закрити програму чи комп’ютер. Наша неспроможність розвинути самоконтроль придушує нашу любов до інших. Наші цифрові пристрої не допомагають.

Наша неспроможність розвинути самоконтроль придушує нашу любов до інших.

Ми всі відчували жало нехтування, коли хтось вирішив звернути увагу на пристрій замість нас. Можливо, вони не хотіли завдати нам болю. Але ми поставили те саме запитання кілька разів і не отримали відповіді — їхні обличчя були нахилені до екрана, загублені в іншому світі. Ми намагалися підійти до них ближче, але не змогли привернути їхню увагу. Ми шукали близькості, а отримали лише ізоляцію.

Нехай з вами так не буде. Розвивайте контроль як акт любові до інших. Використовуйте цифрове панування як прояв прихильності до тих, кого ви цінуєте. Не доручайте контроль над своїм життям цифровому пристрою. Візьміть його під контроль і добре любіть інших.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Насправді розвиток соціальних мереж, інтернет світу став для нас, вірян, як прокляттям, так і благословенням. Ми можемо віддати цю “цифрову залежність” Богові, але ми можемо використовувати її в Його славу, розвивати християнство та свідчити в інтернет платформах. Звичайно, можна й заперечити, що це не добре і нам треба взагалі перестати сидіти за телефоном, але він являється нашим “білетом” до новин світу, ми можемо бачити чим зараз зайнята молодь і як ми можемо їй допомогти, тобто використати виміри впливу: реакційний або превентивний, індивідуальний або систематичний. Та насправді я скоріша назвала це “самодисципліною”, чим самоконтролем. Бо ми дисциплінуємося в використанні свого часу та виставленню пріоритетів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button