Новини суспільстваСвіт

В уряд Байдена увійдуть католики, трансгендер та державний секретар, який опікуватиметься питаннями України

Вчора, 20 січня, у Вашингтоні відбулася інавгурація Джо Байдена, 46-го Президента Сполучених Штатів. Вже відомо, що Президент Америки призначив державного секретаря США, який опікуватиметься питаннями України. При цьому більш ніж третину уряду Байдена складатимуть католики, у списку призначень і трансгендер. Повідомляють 5.ua та risu.ua. з посиланням на CREDO.

Байден призначив нового державного секретаря, Ентоні Блінкіна, який буде опікуватиметься зовнішньою політикою США. Він добре знайомий з політичною ситуацією в Україні. Його родичі мігрували до Сполучених Штатів з України.

В уряд Байдена увійдуть католики, трансгендер та державний секретар, який опікуватиметься питаннями України

Також відомо, що більш ніж третину уряду Байдена складатимуть католики.

Читайте також:

Стівен Мілліс, директор Бернардинського центру при Католицькому теологічному союзі (Чикаго) сказав:

«В історії США ще ніколи не було більш католицької адміністрації».

Джо Байден, який став другим в американській історії президентом-католиком, підкреслює, що не має на меті займатися прозелітизмом. Разом із цим, він наполягає на тому, що його адміністрація з особливою увагою та пошаною ставитиметься до віруючих людей.

Зокрема, кандидат на посаду керівника Міністерства оборони, генерал Ллойд Остін, був командиром одного з синів Байдена, з яким вони часто ходили разом на Месу.

Ще відомо, що Деніс МакДоно, якого Байден планує призначити керівником Департаменту у справах ветеранів, має двох братів-священників.

МакДоно стверджує, що Байден – побожний практикуючий католик, у чиїх руках він особисто бачив розарій.

«Він завжди має в кишені розарій, і я не раз бачив, як він молиться, – сказав МакДоно. – Це одна з речей, які вражають мене в ньому. Він ніколи не цурається молитви, що є ознакою доброго керівника».

Марті Волш, мер Бостона, якого призначено на посаду міністра праці, свого часу сказав:

«Попри всі розбіжності [з католицькою доктриною], я все ще вдома, у Церкві».

Він відомий активною співпрацею з кардиналом Шоном О’Меллі, зокрема – соціальними ініціативами допомоги мігрантам та годування безпритульних напередодні Різдва.

Іншими католиками в майбутньому уряді Байдена стануть Том Вілсак (Департамент сільського господарства), Джина Раймондо (Департамент торгівлі) та Дженніфер Ґренхольм (Департамент енергетики).

Байден також призначив колишнього державного секретаря Джона Керрі на посаду керівника своєї команди з питань клімату, а колишній посол США при ООН Саманта Павер тепер керуватиме питаннями надання гуманітарної допомоги. Керрі й Павер відомі як католики та великі шанувальники Папи Франциска.

Найбільш суперечливою постаттю серед «католиків Байдена» є Ксав’є Бесерра, генеральний прокурор Каліфорнії, якого Байден обрав для посади міністра охорони здоров’я.

Він відомий боротьбою за впровадження скандального «контрацептивного мандату» − постанови уряду Барака Обами (44-го Президента Сполучених Штатів), що зобов’язувала роботодавців включати у плани медичного страхування персоналу засоби контрацепції та переривання вагітності, навіть якщо це суперечить їхнім моральним або релігійним переконанням.

Пролайф-організації стурбовані цим призначенням, оскільки мають підстави очікувати, що Бесерра скасує запроваджені урядом Трампа преференції, які дозволяли організаціям відмовлятися від «контрацептивного мандату», якщо це суперечить принципам їхньої моралі.

Втім, голова Католицької асоціації охорони здоров’я сестра Мері Хаддад, заявила, що прагне співпрацювати з Бесеррою і вважає його своїм союзником у питанні втілення в життя політики Папи Франциска, зокрема в питаннях охорони здоров’я, опіки над мігрантами та захисту довкілля.

Ще більш контроверсійною виглядає особа ймовірного заступника міністра охорони здоров’я. У вівторок, 19 січня 2021 року, Байден оголосив, що збирається призначити на цю посаду Рейчел Левін – біологічного чоловіка, що називає себе «трансгендерною жінкою». Він здійснив так званий «трансгендерний перехід» 2011 року, до цього перебуваючи у шлюбі з жінкою, яка народила двоє дітей. З 2017 року Левін обіймав посаду секретаря охорони здоров’я штату Пенсильванія, а до цього – головного лікаря штату.

В уряд Байдена увійдуть католики, трансгендер та державний секретар, який опікуватиметься питаннями України

Педіатр за своєю медичною спеціалізацією, Левін відомий як активний захисник вільного доступу до операцій зі зміни статі й абортів. У 2016 році він виступав проти законопроєкту, що передбачав криміналізацію абортів після 20-го тижня вагітності (за винятком випадків, що несуть безпосередню загрозу життю матері), стверджуючи, що цей законопроєкт «карає жінок, які мають проблеми з вагітністю».

За часів президентства Барака Обами Левін, як і Бесерра, активно підтримував політику запровадження «контрацептивного мандату». Після того, як 2017 року адміністрація Трампа оголосила, що релігійні та інші організації можуть бути звільнені від «контрацептивного мандату», якщо це суперечить їхнім переконанням, Левін виступив із різкою критикою цього рішення, сказавши:

«Неморально та неетично дозволяти будь-якому роботодавцеві відбирати у цілої жіночої статі доступ до медичної допомоги».

Левін також виступав на підтримку політики уряду Обами, спрямовану на те, щоб дозволити учням шкіл користуватися туалетами відповідно не до їхньої біологічної статі, а до «гендеру», з яким вони себе ідентифікують. Після того як уряд Трампа оголосив, що боротиметься із впровадженням цієї політики через суд, Левін сказав, що це рішення «позбавляє трансгендерну молодь основних засобів їхнього захисту».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button