Україна

В Україні видали брошуру з практичними порадами, як діяти «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Українці вже тривалий час чують невтішні новини про ескалацію військового конфлікту з Росією. Влада закликає не панікувати, а відповідально готуватися до будь-якого розвитку подій. Що робити в надзвичайній ситуації чи в зоні бойових дій? Про що слід пам’ятати під час обстрілів районів? Що має бути в аптечці та вдома? Та як не стати жертвою дезінформації?

Джерело: svitogliad

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки презентував брошуру «У разі надзвичайної ситуації або війни», яку він розробив спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони, Головнокомандувачем Збройними Силами України та громадськими організаціями, з урахуванням українського та зарубіжного досвіду.

ЩО РОБИТИ В НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ АБО В ЗОНІ БОЙОВИХ ДІЙ:

 • Не сповіщайте про свої майбутні дії й плани малознайомим людям, а також знайомим з ненадійною репутацією.
 • Завжди носіть з собою документ, що посвідчує особу. Гроші та документи тримайте в різних місцях − так ви матимете більше шансів їх вберегти.
 • Тримайте біля себе записи про групу крові (свою та близьких родичів) та інформацію про можливі проблеми зі здоров’ям (наприклад, алергію на медичні препарати, хронічні захворювання).
 • Дізнайтеся, де розташовані сховища та укриття, найближчі до вашої оселі, роботи та місць, які ви часто відвідуєте.
 • Намагайтеся якнайменше знаходитись поза житлом і роботою, зменшить кількість поїздок без важливої причини, уникайте місць скупчення людей тощо.

Повний список порад можна завантажити у брошурі. Посилання нижче.

В БУДЬ-ЯКОМУ ВИПАДКУ НЕ ВАРТО:

 • наближатися до вікон, якщо почуєте постріли; спостерігати за ходом бойових дій, стояти чи перебігати під обстрілом;
 • сперечатися з озброєними людьми, фотографувати та робити записи у їхній присутності; демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;
 • підбирати покинуту зброю та боєприпаси;
 • носити армійську форму або камуфльований одяг — краще вдягайте одяг темних кольорів, що не привертає уваги, і уникайте будь-яких символів, адже вони можуть викликати неадекватну реакцію
 • торкатися вибухонебезпечних та підозрілих предметів, намагатися розібрати їх чи перенести в інше місце − натомість негайно повідомте про їхнє розташування територіальним органам ДСНС та Національній поліції за телефоном «101» та «102».

Читайте також: 

В Україні розпочалася третя хвиля коронавірусу, тому ймовірно запровадять локдаун – Шмигаль

Також вам потрібно вже зараз вирішити, залишатися в місті чи виїжджати у разі вторгнення. Для прийняття такого рішення необхідно враховувати такі важливі деталі, як причетність до патріотичного руху; наявність родичів, які можуть вас прийняти, та рівень мобільності. Крім того, необхідно знайти надійних людей з кола рідних, друзів і сусідів, які прийняли таке ж рішення, як і ви – виїхати чи залишитися, і домовитися про спільні дії.

Завантажуйте повну брошуру тут.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

 1. Глибинний і саме ДУХОВНИЙ зміст і сенс усіх цих і дійсно – вельми тривожних та зловісних новин і повідомлень про близьку і дуже ймовірну – нову і вже повномасштабну – військову агресію РФ проти України лежить майже на поверхні.
  Тобто.
  Дійсно наповнені й проваджені Святим Духом християни читали й чули велику кількість пророцтв і передбачень про нинішню Україну. Що саме наша незалежна держава досить скоро має стати тим благословенним місцем на планеті Земля для вельми потужної і масштабної – “нової П’ятидесятниці”.
  Де Господь виллє ніколи раніше не бачену “порцію” (“суперзливу”) Свого Святого Духа, внаслідок чого розпочнеться й триватиме супергігантське духовне євангельське пробудження, що пошириться практично на увесь світ. Включаючи, безумовно і РФ, а також інші пострадянські країни.
  І в результаті чого буде “зібраний” небувало величезний та благодатний – і вже останній в Історії спасіння – врожай помилуваних і врятованих Богом людських душ для Його Небесного Царства.
  До речі, і в Біблії також маються певні пророчі тексти й обітниці. що також розповідають саме про це. В т. ч. і є деякі досить прозорі “географічні” натяки на ту обставину, звідки саме це останнє пробудження має розпочатися і генеруватися…

  Так от, ДИЯВОЛ, вочевидь, теж добре поінформований і обізнаний з усіма цими пророцтвами й обітницями! І, напевно, вельми і вельми стурбований і озлоблений. Бо ніяк не бажає “втрачати” таку кількість спасенних Ісусом Христом людей – з усіх країн, націй і народів, континентів, рас і мов.
  І, як чітко бачимо, наразі він, як кажуть, лізе зі шкіри геть, аби будь-що УНЕМОЖЛИВИТИ чи, принаймні, ВІДТЕРМІНУВАТИ та МІНІМІЗУВАТИ саме такий перебіг подій!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!