РелігіяХристиянські новини

В Україні потрібно провести дослідження щодо мовно-конфесійного портрета кожної області – релігієзнавець

Дмитро Горєвой, директор Центру релігійної безпеки, заявив, що в Україні необхідно провести дослідження щодо мовно-конфесійного портрета кожної області. Про це він сказав під час шостого Національного круглого столу на тему «Віра і релігія», 26 листопада в Острозі. Повідомляє Укрінформ.
Горєвой вважає, що важливо створити та дослідити мовно-конфесійний портрет кожної області.
Він зауважив, що в дослідженнях Центру Разумкова всі дані по регіонах розбиті по макрорегіонах, і, наприклад, дуже важко зрозуміти ситуацію на Заході, якщо немає певних цифр в Ужгороді. Тому що Закарпаття відрізняється від Волині, а Галичина відрізняється від Буковини. Так само як Запоріжжя відрізняється від Одеси, а Дніпро відрізняється від Харкова.
Як повідомляв Укрінформ, МКІП ініціювало проведення семи круглих столів у різних містах України: Києві, Одесі, Харкові, Чернівцях, Острозі, Кривому Розі та Полтаві. Українські науковці дискутують про культуру, історію, релігію, мову, філософію, мистецтво та екологію.
Нагадаємо, за словами Укрінформу, Міністерство культури та інформаційної політики України ініціювало проведення семи круглих столів, присвячених різним темам: культура діалогу, історія, релігія, мова, філософія, мистецтво та екологія. Зустрічі відбуваються у різних містах України – Києві, Одесі, Харкові, Чернівцях, Острозі, Кривому Розі та Полтаві.
Зокрема, 26 листопада відбувся захід в Острозі на тему «Віра. Релігія».
Координатор та релігієзнавець Ігор Козловський підкреслив, що Україна – унікальна, поліконфесійна та мультирелігійна держава людей, які знаходилися постійно в духовному пошуку. Це призводило до того, що виникали безліч різних релігійних спільнот з різними позиціями.
Проте є проблема в певних непорозуміннях між представниками різних конфесій. Саме тому діалог є тим простором, у якому ми можемо дійсно сформувати єдину позицію стосовно майбутнього нашої країни, повідомив Ігор.
Тому зустріч була спрямована на єднання держави та просування світоглядних цінностей.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button