Світ

В Ірані новонавернених християн змусили пройти курс «перевиховання»

В Ірані новонавернених християн змусили брати участь у заняттях з перевиховання, які проводять ісламські священнослужителі.

Джерело: persecution.org

У місті Дизфуль Корпус вартових ісламської революції (IRGC) змусив десять новонавернених християн пройти уроки з «перевиховання», щоб «повернути їх на правильний шлях». Представники обдзвонювали вірян телефоном, а тих, хто не прийшов на заняття, допитали про неявку.

Корпус вартових ісламської революції керує арештами, звинуваченнями, конфіскацією майна та погрозами новонаверненим християнам в іранському місті Дизфуль. 

Як зазначили у правозахисній організації International Christian Concern, ці обов’язкові заняття з ісламського перевиховання суперечать ухвалі Цивільного та революційного суду Дизфуля.

Третього листопада 2021 року Верховний суд Ірану затвердив право християн на свободу віросповідання. Верховний суд Ірану ухвалив, що приналежність до домашньої церкви не робить християн «ворогами держави». У своєму рішенні суд зазначив, що новонавернених не слід звинувачувати через відсутність складу злочину, оскільки їхні моління в домашніх церквах і проповідницьку діяльність (так звана «пропаганда християнства») не можна кваліфікувати як підрив національної безпеки. Суд зазначив, що перехід до іншої релігії може бути покараний відповідно до законів ісламського шаріату, але не криміналізований за законами Ірану.

Новонавернені християни в Ірані часто стикаються з дискримінацією, особливо коли йдеться про їхніх дітей та спроби нав’язати їм вивчення ісламу. Група іранських християн виступила зі спільною заявою, в якій висловилася проти викладання ісламу у школах. Інші немусульмани звільнені від вивчення ісламознавства у школах, але діти новонавернених християн, яких держава вважає мусульманами, мають або брати участь в заняттях, або їх усунуть.

Іран посідає 9 місце у списку країн, що переслідують християн (World Watch List) християнської благодійної правозахисної організації Open Doors USA.

Корпус варта ісламської революції — елітне іранське військово-політичне формування, створене в 1979 році з воєнізованих загонів ісламських революційних комітетів, прихильників лідера іранських шиїтів великого аятолли Хомейні. Влада США, Ізраїлю, Саудівської Аравії та Бахрейну визнає Корпус вартових ісламської революції терористичною організацією.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button