Новини суспільства

В ЄС діє оновлений Регламент користування українськими посвідченнями водія

В ЄС діє оновлений Регламент використання українських національних водійських посвідчень у країнах Європейського Союзу, який поширюється лише на осіб, які користуються тимчасовим або належним захистом у державах-членах.

Джерело: sobor

Цей документ встановлює особливі правила щодо прострочених, втрачених або викрадених українських водійських прав.

Так, з кінця липня в таких країнах, як Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Швеція, Чехія ви можете:

  • користуватися українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом всього періоду перебування під захистом, а не лише впродовж 6 місяців;
  • користуватися українським водійським посвідченням старого зразка, яке виписано лише кирилицею та не має терміну дії, без додаткового завіреного перекладу або міжнародного посвідчення водія;
  • користуватися українським водійським посвідченням, навіть якщо термін його дії закінчується у 2022 році (це актуально для посвідчень, виданих вперше з терміном дії 2 роки);
  • отримати тимчасове (на період перебування під захистом) посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати або викрадення українського посвідчення водія без складання іспитів — країні ЄС достатньо перевірити дійсність права керування, отриманого в України, а також для перевірки відповідності нормам фізичної та психічної придатності до керування транспортними засобами.

Наприклад, якщо людина під час війни виїхала до Польщі і отримала тимчасовий захист і у неї закінчився термін дії водійського посвідчення, яке було видане вперше, то таке посвідчення діє 2 роки, а потім його потрібно поміняти.

Під час воєнного стану в Україні такі прострочені водійські права вважаються дійсними. Відтепер такі водійські права вважаються дійсними й на території країн-членів ЄС, і не потрібно витрачати час на отримання польського водійського посвідчення або їхати в Україну для його обміну.

Читайте також:

Україна – перша країна у світі, в якій електронні документи матимуть юридичну силу

Важливо, що якщо термін дії посвідчення водія, виданого в Україні, закінчився до початку 2022 року, його потрібно обміняти, оскільки до початку повномасштабної війни в Україні особа мала можливість привести свої документи в належний стан.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button