Україна

Особи, засуджені за держзраду чи колабораціонізм, втратили право на усиновлення дітей — рішення Верховної Ради

14 травня Верховна Рада України остаточно ухвалила законопроєкт №10298, який вносить зміни до Сімейного кодексу та визначає нові обмеження для потенційних усиновлювачів. Документ, що забороняє усиновлення дітям особами, засудженими за державну зраду або співпрацю з державою-агресором, підтримали 253 народні депутати.

Про ухвалення закону повідомила народна депутатка від фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

Згідно з новими положеннями, не можуть бути усиновлювачами:

  • особи, засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність або публічну пропаганду війни;
  • громадяни, які притягувалися до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства.

У пояснювальній записці до документа його автори підкреслили, що під час збройної агресії Російської Федерації особливо важливо унеможливити доступ до виховання українських дітей особам, які становлять загрозу національній безпеці.

«Якщо людина, яка претендує на усиновлення, опіку або виховання дитини, брала участь у діяльності на користь держави-агресора або пропагує війну, вона не може бути прикладом для дитини, не здатна виховати її в дусі любові до України, сім’ї, гідності та прав людини», — зазначено в обґрунтуванні до законопроєкту.

Нагадаємо, цей законопроєкт був прийнятий за основу ще 21 листопада 2024 року. Його остаточне ухвалення стало черговим кроком у зміцненні державної політики захисту дітей під час війни та боротьби з внутрішніми загрозами.

Читайте також:

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button