СвітХристиянські новини

«Угорщина не має місця в ЄС»: не всі підтримують новий угорський закон щодо захисту дітей. Що йдеться у відповідному документі?

15 червня парламент Угорщини прийняв закон щодо захисту дітей. Однак Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен назвала відповідний документ «ганьбою». Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що відтепер «Угорщина не має місця в ЄС». Тому угорський депутат Європейського парламенту Балажа Хідвегі пояснив мету цієї законодавчої ініціативи.

Джерело: rodyna.org.ua з посиланням на ifamnews.com

Угорський депутат зазначив, що згідно з законом батьки самі вирішують відповідно до власних переконань, як проводити сексуальну освіту своїх дітей. Держава ж має забезпечити дотримання цього освітнього пріоритету батьків.

За словами Балажі Хідвегі, документ не забороняє сексуальну освіту, а, скоріше, гарантує, що вона проводиться кваліфікованими й ліцензованими спеціалістами відповідно до віку дітей. Угорщина не хоче, щоб будь-яке радикальне лобі втручалося в справи шкіл і читало лекції їхнім дітям про зміну статі й гормональне лікування. Закон також регулює, як певні матеріали, що стосуються сексуальності, повинні бути адресовані неповнолітнім.

Депутат переконаний, що важливо забезпечити безпечний розумовий, фізичний і моральний розвиток дітей.

Також він наголосив, що закон не поширюється на дорослих, їхню сексуальну орієнтацію та поведінку. Закон жодним чином не впливає на самовираження людей.

Балажа Хідвегі зауважив, що відповідний документ тлумачиться упереджено і зловмисно, тому створює істерію, засновану на хибних і політично перекручених заявах. Це не перший випадок критики угорських законів. Християнсько-консервативні уряди дуже часто піддаються нападкам за дії, які відповідають традиційним цінностям, при цьому жодним чином не суперечать європейським законам. Угорський уряд стикається з ідеологічно мотивованими атаками, які не мають жодної опори на факти. За його словами, прийнятий закон відповідає їхній Конституції й ставить собі за мету захистити угорських дітей.

Депутат Європейського парламенту не вважає, що цей закон порушує Хартію ЄС з прав людини. Він заявив, що це абсурд. Відповідний закон захищає право батьків виховувати своїх дітей відповідно до своїх релігійних, філософських чи педагогічних переконань. Це право конкретно закріплено в статті 14 Хартії ЄС з прав людини.

А щодо порушення принципу верховенства права, то як зазначив Балажа Хідвегі, якщо в країні християнсько-демократичний уряд, який не боїться захищати свої цінності, то завжди чомусь починаються розмови про порушення принципу верховенства права. Такі випади засновані на помилкових заявах і невірних тлумаченнях, а не на юридичних нормах, вважає він. Поняття верховенства права використовується лівими у власних політичних цілях. Їхнім основним політичним інструментом стало переслідування тих, хто дотримується думок, які суперечать ліберальним. Подібні політичні нападки на демократично обрані уряди аж ніяк не служать Європейської єдності, підкреслив він.

На питання чи отримує Угорщина підтримку з боку іноземних урядів або політичних партій, депутат підкреслив, що в країні історично хороші відносини з Польщею. До того ж ці дві країни піддаються аналогічним атакам, тому що захищають традиційні цінності. Приймають сторону Угорщини й інші країни, такі як Словенія.

Як підсумував Балажа Хідвегі, сумна реальність полягає в тому, що багато західноєвропейських політиків бояться відкрито висловлювати свою думку, а слова солідарності висловлюють тільки під час кулуарних обговорень.

Читайте також:

Нагадаємо, що в Конституції Угорщини парламент прийняв поправки, які проголошують що мати – це тільки жінка, а батько – тільки чоловік. Згідно з поправками в країні діють обмеження щодо прав одностатевих пар усиновлювати дітей. За прийняття поправок проголосували 134 депутати, ще 45 виступили проти, а п’ятеро утрималися.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button