Новини суспільстваХристиянські новини

У Києві відбувся міжконфесійний форум «Екуменічний діалог та його вплив на екологічну ситуацію в Україні»

11 вересня 2020 року, у приміщенні Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації відбувся міжконфесійний форум «Екуменічний діалог та його вплив на екологічну ситуацію в Україні». Провели захід за підтримки Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин.
Про це пише Прес-служба Київської Архиєпархії УГКЦ.
Під час зустрічі відбулося вільне міжконфесійне спілкування та дискусія духовенства щодо нових викликів, пов’язаних із розповсюдженням пандемії COVID-19 з метою переосмислення сучасної екологічної реальності.
У заході взяли участь представники різних релігійних конфесій, які діють у Дарницькому районі Києва. Духовенство привітав перший заступник голови Дарницької райдержадміністрації Микола Калашник: «Щиро дякую за запрошення! Екологія та чистота довкілля є одним з пріоритетних напрямів роботи адміністрації. Ми робимо все можливе для всебічної підтримки екологічних ініціатив», – зауважив Микола Калашник.
Відтак були виголошені такі доповіді: протоієрей Роман Романович: «Міжконфесійний діалог стосовно відповідального та бережного ставлення до Богом сотвореного світу»; протоієрей Андрій Головков: «Послання до Дня молитви за довкілля Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія» (ПЦУ); протоієрей Василь Костюк: «Внутрішній світ людини як інструмент збереження довкілля» (УПЦ); пастор Роман Овчаренко: «Храм Божий у людині і у довкіллі» (ЄХБ). Модератором зустрічі виступив протоієрей Андрій Боднарук, Голова Духовної Ради Церков Дарницького району.

Звертаючись до присутніх Екореферент Київської Архиєпархії УГКЦ, о. Роман Романович зазначив: «Щоб зрозуміти як діяти у майбутньому, нам потрібно подивитись і зрозуміти помилки минулого. Зробивши висновки минулих катастроф, за допомогою здобутків людської цивілізації та в призмі Божого Слова, зможемо збудувати таке майбутнє, в якому людина буде справжнім вінцем Божого творіння. Тоді людина матиме змогу допомогти усьому творінню здобути свою первісну славу».
«Передусім, ми зобов’язані зробити чистими наші звички!», – наголосив о. Андрій Головков протоієрей Православної Церкви України. При цьому він процитував слово Блаженнішого Епіфанія з Послання до Дня молитви за довкілля: «Не випадково Господь наш Ісус Христос, коли говорив про пекло, використовував образ смердючого сміттєзвалища (геєни вогняної) на околиці Єрусалима. Вже майже десятина території нашої країни і її родючої землі перетворена на «геєну вогняну» сміттєзвалищ. На сміттєзвалища перетворюються околиці наших міст і селищ, узбіччя доріг і залізничних колій. І тут недостатньо правильних законів, має змінитися мислення. Потреба в чистоті, красі і гармонії має змінити і нашу поведінку. Зокрема, прибирання, сортування і переробка сміття даватимуть ефект не завдяки формальним рішенням, а тоді, коли це стане для кожного моральним вибором і благословенною доброю справою».
Протоієрей Василь Костюк(УПЦ) зауважив, що найважливішими рисами образу Божого в людині є особистість, свобода, безсмертя, творчість, розумність, духовність, добродіяння та прагнення до досконалості. «Таким чином, на підставі цього можна вивести наступне: людина – це розумна особистісна істота, що володіє свободою. Але не тільки дари отримала людина в раю від Бога, але також і заповідь-місію «обробляти і зберігати». Це визначає, поряд з іншим, людину як істоту відповідальну за свої діяння, відповідальну за розумне використання тих дарів, якими наділив її Творець», – наголосив священник.
У свою чергу пастор Євангельских християн-баптистів Роман Овчаренко зазначив: «Забруднення природного середовища пригнічує всю екологічну рівновагу. Людина набула споживчого характеру у співіснуванні з природою. Преображення природи треба починати з себе».
Підсумовуючи зустріч із словом виступив голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин Протоєрей Ігор Шабан. Він зазначив, що такі зустрічі є потрібні та корисні для сучасного суспільства. Адже розумний діалог завжди веде до суспільного блага.
Відтак із завершальним словом виступив Голова Духовної ради Церков Дарницького району о. Андрій Боднарук. Він подякував усім учасникам за зустріч та ділення думками щодо покращення екологічної ситуації в Україні.
У результаті зустрічі священники та прихожани різних Церков Дарницького району запланували 12 вересня 2020 року зібратися на практичну екологічну акцію та провести спільну молитву за збереження довкілля. Відтак разом зі своїми прихожанами вони планували прибирати одну із засмічених  кризових ділянок у Дарницькому районі.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button