Для життя

Три найголовніших докази воскресіння Ісуса Христа

Чи є воскресіння Ісуса Христа обманом? Чи є віра в фізичне воскресіння інтелектуальним суїцидом? А можливо, це просто «не має ніякого значення», воскрес Ісус чи ні? Якщо Ісус дійсно воскрес, що це нам дає?
Воскресіння має значення, тому що життя має значення. Якщо Ісус воскрес із мертвих, тоді у нас є впевненість, що після цього короткого, повного проблем земного існування можемо мати вічне життя на небесах. Апостол Павло – колись головний переслідувач церкви, який потім став великим проповідником Христа, так свідчить про воскресіння: «Найперше я вам передав те, що й прийняв, що Христос, згідно з Писанням, помер за наші гріхи, і Він був похований, і третього дня воскрес, згідно з Писанням; і з’явився Кифі, тоді дванадцятьом; після того Він з’явився одночасно понад п’ятистам братам, з яких багато хто живе ще й донині, а деякі спочили. Пізніше з’явився Якову, а тоді – усім апостолам» (1 Кор. 15: 3-7). Сама істинність Писання ґрунтується на воскресінні Христа. Воскресіння також є підставою і нашого спасіння – «Якщо ж Христос не воскрес, тоді віра ваша марна: ви все ще в гріхах ваших» (1 Кор. 15:17).
Розгляньте, будь ласка, три найголовніших докази фізичного воскресіння Ісуса.

1. Гробниця була порожня – тіло Ісуса зникло

Після смерті Ісуса вірні учні загорнули Його тіло в похоронні пелени і поклали у висічену в скелі гробницю. Щоб ніхто не зміг проникнути в гробницю, влада закрила вхід величезним круглим каменем у дві тонни вагою, який лежав на неглибокому жолобку.
Римський префект Пилат помістив на цьому камені свою печатку, що було «політичною» охороною тіла Христа. Якби хто наважився зламати цю печатку, його чекала б неминуча смерть. Нарешті, була і «військова» охорона тіла – гробницю стерегла група добре навчених воїнів.
Що ж тоді сталося з тілом Ісуса? Вкрали його вороги? Звичайно ж, якби римська або єврейська влада вкрали тіло Ісуса, вони могли б легко пред’явити його, щоб припинити чутки про воскресіння. І християнство дуже скоро б зникло. Проте влада, навпаки, вдалася до «тактики мовчання» щодо тіла Христа і погрожувала насильством апостолам, якщо вони будуть продовжувати поширювати звістку про воскресіння Ісуса.
Але, може, Ісус лише втратив свідомість? Деякі стверджують, що Він насправді не помер, і що досвідчені римські кати просто помилилися, вважаючи, що смерть таки наступила. Але чи дійсно хтось може повірити в те, що вкрай ослаблений через жахливу ​​страту і триденний голод, позбавлений будь-якої медичної допомоги Ісус міг розірвати просочені пахощами пелени вагою понад тридцять кілограмів, зрушити з місця величезний камінь руками з ранами від цвяхів, налякати цілий загін воїнів (так, що вони впали, мов мертві), пройти пораненими ногами багато миль і переконати Своїх учнів, що Він воскрес із мертвих? У це важче повірити, ніж у саме воскресіння.
Ще неймовірнішою здається думка, що тіло вкрали учні. Ні Петро, ​​ні Тома (який, до речі, сумнівався і не вірив у воскресіння Ісуса) не були готові до того, щоб напасти на римську охорону, звільнити з пелен тіло, навмисно проповідувати брехню, що Ісус живий, і потім померти за цю брехню.
Всі ці теорії вкрай неправдоподібні. Охорона була занадто сильна, камінь був дуже важким й учні – надто пригніченими, щоби зважитися на напад. Ісус воістину воскрес!

2. Багаторазові явлення Ісуса Христа

Протягом сорока днів після Своєї смерті Ісус був живим «з багатьма вірними доказами» (Дії 1:3). Писання містить щонайменше десять згадок того, як воскреслий Господь являвся окремим особам або групам людей. Хто насмілився б писати все це в Біблії, якби Ісус залишався в гробниці?
Цей факт розвінчує теорію, що явлення Ісуса були просто галюцинаціями. Серед свідків воскресіння Христа були і чоловіки, і жінки – причому, багато хто з них був скептично налаштованим до ідеї воскресіння, поки їм самим не з’явився Ісус у воскреслому тілі. Тома, приміром, сказав: «Поки не побачу на Його руках ран від цвяхів і не вкладу мого пальця в рани від цвяхів, не вкладу своєї руки в Його бік, – не повірю!» (Ів. 20:25). Коли ж Ісус у відповідь на скептицизм Томи явився йому особисто і показав Свої пробиті руки й бік, Тома увірував і вклонився воскреслому Господу зі словами «Господь мій і Бог мій!»
Так, Ісус воістину воскрес!

3. Радикальні зміни в житті учнів

Після арешту Ісуса більшість Його учнів у страху розбіглися. Петро тричі відрікся від Ісуса – клявся, що ніколи не був Його учнем. Після смерті Ісуса Його послідовники були у ще пригніченішому стані. Вони розчарувалися і втратили віру. Однак відбулися деякі події, які переконали їх, що Ісус живий. Коли ж увірували, що Ісус фізично воскрес із мертвих, всі вони ризикували життям заради імені Господа Ісуса Христа.
Після воскресіння Ісуса сталася метаморфоза – страх змінився твердою вірою; сумніви змінилися глибокою присвятою. Всі учні (крім Юди) залишалися вірними Христу до самої смерті. Десять апостолів (не враховуючи Івана) потім померли мученицькою смертю…

Більше про воскресіння Ісуса Христа:

Колись я відкрито вважав себе атеїстом. Але одного разу прийшов до висновку, що всі спроби спростувати авторитет Писання і докази воскресіння Христа не приносять користі. Христос воістину воскрес. Він змінив моє життя і дав мені радість пізнання тієї істини, що одного разу я буду на небесах – і дав надію вже в цьому житті, що зможу подолати будь-які випробування.
Сам Ісус сказав: «Я є воскресіння і життя; хто вірить у Мене, – хоч і помре, буде жити. І кожний, хто живе й вірить у Мене, – не помре повік» (Ів. 11: 25-26). Чи віриш ти в це? Вірте у воскреслого Христа, і також упевнитеся у вічному житті з Ним!

Метт Рекер

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!