Актуальне

Сила слів зі знаком «мінус»

Бог створив людину за власною подобою, тому дав і можливість говорити, добираючи слова за власною волею. І слова мають силу на створення або руйнацію.
Але в чому проявляється ця сила і що значить «руйнівні слова»? Передусім, це нецензурна лайка. На жаль, в наш час її можна почути не тільки у середовищі колишніх в’язнів чи серед любителів оковитої. Матюччя лунає і в сім’ях, і в громадському транспорті, у коридорах найпрестижніших вишів та з екранів телевізорів, навіть у літературних творах. Правило «не виражатися» при дітях і дамах давно застаріло. Нинішні дітки й ошатні на вигляд панянки можуть так перекрити, що й затятий лихослов почервоніє. У сучасному світі лайка більше не є ознакою низької культури чи небагатого словникового запасу. Для одних «міцне слівце» – звичайний спосіб виражати свої думки, для інших – навмисний епатаж, виклик «заскорублому» суспільству, ознака незалежності чи навіть крутості.
У засобах масової інформації не раз з’являлася інформація про те, що вчені довели: лихослів’я – далеко не безневинна звичка. Ряд тестів та експериментів допоміг з’ясувати: слова таки діють! Причому не тільки на так званому «енергетичному рівні», але й фізичному.  Негативні слова, надто матюччя, – це той же динаміт, от тільки вибухає він в генетичному апараті людини, викривляючи її спадковість, викликаючи шкідливі мутації. Та що там, лайка здатна зашкодити тим генам, які відповідають в нашому організмі за темпи оновлення клітин, через що людина починає старіти набагато швидше. А от психологи зі свого боку довели, що у людей, які лаються, набагато більше шансів захворіти на серцеву недостатність, дисфункцію статевих органів, склероз, інфаркт, вони більше схильні до депресії та суїциду. Те ж саме підтверджує і Біблія: «Смерть та життя у владі язика, хто ж кохає його, його плід поїдає» (Приповісті 18:21).

Більше про силу слова:

Отож, лайка та матюччя несуть з собою суцільний негатив. Нагода «відвести душу» не вартує вашого здоров’я і здоров’я ваших нащадків. Лихослів’я може зруйнувати навіть сильну і здорову людину. У Посланні Апостола Павла записано: «Нехай жодне слово гниле не виходить із уст ваших, але тільки таке, що добре на потрібне збудування, щоб воно подало благодать тим, хто чує» (Ефесян 4:29).

Юлія Просяник

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button