Здоров'я
Тренди

Світ стикається з безпрецедентною кризою ментального здоров’я

Світ стикається з безпрецедентною кризою ментального здоров’я, що охоплює як країни, які зіткнулися з військовими конфліктами, так і ті, що живуть у мирі. Від України, де війна залишає глибокий слід на психіці нації, до збільшення випадків психічних розладів по всьому світу, проблема вимагає негайної уваги.

Джерело: dw.com

Загострення проблем ментального здоров’я спостерігається на глобальному рівні. Згідно з дослідженнями Національного інституту стратегічних досліджень, військові конфлікти змушують від 40 до 50% українців шукати психологічну підтримку. Хоча ПТСР є однією з головних проблем, лише чверть постраждалих від травм може мати цей розлад.

Міністерство охорони здоров’я України попереджає про майбутнє збільшення випадків залежностей через стрес, пов’язаний з війною, що призведе до “штучного старіння” нації на десятиліття вперед. Важливими факторами, що впливають на психічне здоров’я, є участь у бойових діях та перебування в зонах конфлікту.

Проте, ця проблема не обмежується лише Україною. Дослідження АХА вказує на те, що значна частина населення в країнах з високим рівнем життя, таких як Німеччина, США, та інші, також страждає від психічних розладів. Зокрема, у США цей показник досягає 40%.

Спостерігається тенденція зростання психічних розладів серед молоді та жінок в Європі, де до 50% опитаних відчувають проблеми з ментальним здоров’ям. Водночас, серед старшого покоління цей показник значно нижчий.

Читайте також: 

Ці дані вказують на глибокі проблеми сучасного суспільства, де високий рівень життя не є гарантією психічного благополуччя. Важливу роль відіграють не лише економічні, але й духовні та культурні фактори, що впливають на ментальне здоров’я людей по всьому світу.

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button