Актуальне

Вчені: молитва продовжує тривалість життя

Останні медичні дослідження показали, що молитва допомагає людям зберегти здоров’я і швидше відновитися.
Херольд Коеніг з приватного дослідницького Університету Дюка в Північній Кароліні (США) розповів, що аналіз результатів більше 1 500 медичних досліджень доказує, що у релігійних людей стійкіше психічне і фізичне здоров’я. «Зі 125 досліджень, спрямованих на вивчення зв’язку між здоров’ям і віросповіданням, у 85 вказано, що люди, які регулярно відвідують церкву, живуть довше, – підкреслив він. – Всі переваги релігійного життя випливають із уміння краще справлятися з життєвими ситуаціями. Їхня імунна система витриваліша, кров’яний тиск нижчий, судинна система сильніша.»

Науковий співробітник і автор монографій Том Кнокс, який до того був атеїстом, а тепер регулярно відвідує церкву, розповів, що існує велика кількість непомічених суспільством наукових праць, які визнають релігійність корисною з медичної, соціальної і психологічної точки зору.

Наприклад, як повідомив американський журнал національного здоров’я, вчені, спостерігаючи за двома тисячами каліфорнійців похилого віку протягом п’яти років, помітили, що вірогідність померти у тих, хто відвідував богослужіння, була меншою на 36%.

Американська спільнота дослідження гіпертонії в 2006 році довела, що у віруючих кров’яний тиск менший, ніж у невіруючих. В іншому дослідженні, яке провели у лікарні Сан-Франциско, вивчали ефективність молитви для пацієнтів із захворюваннями серця. Незнайомі люди помолилися за половину з 393 хворих, які проходили лікування, після чого у них діагностували менше ускладнень, менше випадків пневмонії і на їхнє лікування потрібно було менше медикаментів. Окрім того, вони швидше видужували.

Більше про молитву:

«Атеїсти можуть і далі насміхатися над вірою, але вони не можуть прикидатися, що наука на їхньому боці», – підкреслив Кнокс.

memo.im

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button