Вчені: молитва продовжує тривалість життя

Останні медичні дослідження показали, що молитва допомагає людям зберегти здоров’я і швидше відновитися.
Херольд Коеніг з приватного дослідницького Університету Дюка в Північній Кароліні (США) розповів, що аналіз результатів більше 1 500 медичних досліджень доказує, що у релігійних людей стійкіше психічне і фізичне здоров’я. «Зі 125 досліджень, спрямованих на вивчення зв’язку між здоров’ям і віросповіданням, у 85 вказано, що люди, які регулярно відвідують церкву, живуть довше, – підкреслив він. – Всі переваги релігійного життя випливають із уміння краще справлятися з життєвими ситуаціями. Їхня імунна система витриваліша, кров’яний тиск нижчий, судинна система сильніша.»
Науковий співробітник і автор монографій Том Кнокс, який до того був атеїстом, а тепер регулярно відвідує церкву, розповів, що існує велика кількість непомічених суспільством наукових праць, які визнають релігійність корисною з медичної, соціальної і психологічної точки зору.
Наприклад, як повідомив американський журнал національного здоров’я, вчені, спостерігаючи за двома тисячами каліфорнійців похилого віку протягом п’яти років, помітили, що вірогідність померти у тих, хто відвідував богослужіння, була меншою на 36%.
Американська спільнота дослідження гіпертонії в 2006 році довела, що у віруючих кров’яний тиск менший, ніж у невіруючих. В іншому дослідженні, яке провели у лікарні Сан-Франциско, вивчали ефективність молитви для пацієнтів із захворюваннями серця. Незнайомі люди помолилися за половину з 393 хворих, які проходили лікування, після чого у них діагностували менше ускладнень, менше випадків пневмонії і на їхнє лікування потрібно було менше медикаментів. Окрім того, вони швидше видужували.
Більше про молитву:
«Атеїсти можуть і далі насміхатися над вірою, але вони не можуть прикидатися, що наука на їхньому боці», – підкреслив Кнокс.
memo.im