ПолітикаХристиянські новини

Що в програмі партій, які беруть участь у місцевих виборах, зазначено щодо сім’ї та цінностей?

Організація «Громадянський рух «Всі разом!» проаналізував передвиборчі програми 10 партій-лідерів, які беруть участь у місцевих виборах. Повідомляє рух “Всі разом!”.
Тексти програм опубліковані на офіційному сайті Центральної виборчої комісії. Пошук проводився за ключовими словами: сім’я, шлюб, родина, діти, ЛГБТ, гендер, стать, секс, орієнтація, партнерства, батьківство, чоловік, дружина та інші. Перелік партій розташовано згідно з останніми даними соціологічного опитування групи «Рейтинг».
Лідером передвиборчих перегонів на цей час є партія чинного президента «Слуга народу». В її програмі акцентується на очищенні влади, подоланні корупції забезпеченні комфорту життя та економічному зростанні. Як зазначено у тексті: «Головне для цього – усунути від управління місцевими громадами тих, що засиділися у своїх кріслах». Про сімейну політику та цінності – жодної згадки.
Партія «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ) заявляє, що на місцях вони припинять політику дискримінації, ксенофобії та радикалізму. Одним із пріоритетних напрямків вказується збереження землі у власності українських селян, а також на соціальному захисті населення. Під соціальним захистом розуміється підвищення виплат при народженні дитини. «Ми зупинимо бойові дії, захистимо соціальні права українських громадян, припинимо тарифний геноцид, спишемо населенню заборгованість за житлово-комунальні послуги, встановимо справедливі тарифи, забезпечимо соціальний захист громадян та забезпечимо економічний розвиток й укріплення соціальної держави», — йдеться у тексті про головні напрями ОПЗЖ.

«Європейська Солідарність» у тексті програми партії зазначила головну мету – «сприяти досягненню політичних, економічних, безпекових та правових критеріїв, необхідних для подання заявки на вступ до ЄС і отримання Плану дій членства у НАТО вже у 2023 році». Серед пріоритетів ЄС у тексті вказані такі: побудова потужних Збройних Сил, розвиток оборонно-промислового комплексу, національно-патріотичне виховання, протидія загрозам в інформаційній і кіберсферах, розширення середнього класу, підтримка громадських ініціатив, забезпечення реальної рівності можливостей для жінок і чоловіків в усіх сферах життя країни, боротьба з корупцією.
Пріоритет в програмі політичної партії «Батьківщина» – це стабільний економічний розвиток бізнесу та технологій шляхом створення сприятливого бізнес-клімату. Головні напрямками діяльності партії такі: якісна медицина, транспортна інфраструктура, сучасна система житлово-комунального господарства.
Ключові слова пошуку, за яким проводився моніторинг, в тексті програми не знайдені.
Партія «За майбутнє» вказує в програмі п’ять основних напрямків: ідеологія україноцентризму, незалежність від зовнішніх кредитів, стратегія «збройного нейтралітету», економічний прагматизм, децентралізація. Окремо виділена ідея створення індустріальних парків. «Це спеціальні території, виділені під будівництво промислової зони, на яких концентрується виробничий потенціал громади та регіону», — йдеться у тексті й, як зазначається, вони мають стати магнітом для інвестицій. Автори програми вказують, що соціальний складник є одним з головних: «Пріоритет для нас: кожній громаді  – якісну лікарню, дитячі садки, школи та спортивну школу».
Серед усіх партійних програм в контексті підкреслених нами пріоритетів (ключових слів) зазначено у програмі партії «Наш край». У ній зафіксовано, що основними є саме християнські цінності. Серед дванадцяти кроків розвитку рідного краю виділені такі: самодостатність, справедливість, здоров’я, турботливість, перспективність, освіта, екологія, комфорт, аграрний сектор, відкритість, духовність, культура. Вказана партія чітко і категорично задекларувала: «Ми відстоюємо традиційні сімейні цінності та виступаємо проти пропаганди гомосексуалізму й одностатевих шлюбів».
Також передвиборча програма партії «Наш край» дієвим шляхом розвитку здорового суспільства вважає заборону пропаганди неприродних руйнівних явищ і девіантних моделей поведінки, а саме: «Ідеологій та всіх видів бізнесу, які розбещують особистість та суперечать моральним принципам і традиціям, як-то пропаганда грального бізнесу, проституції, вживання наркотиків, тютюну та алкоголю».
«Радикальна партія Олега Ляшка» вказує своїм головним завданням подолати бідність і дати людям впевненість у завтрашньому дні. У тексті партії зазначається про необхідність відновлення промисловості та загальнонаціонального будівництва, а також про важливість доступної професійної технічної освіти, справедливість та збереження природних ресурсів: землі, лісів, бурштину, газу, вугілля.  «Робота для кожного, гідні доходи, справедливі ціни та тарифи – ось за що ми боремося!», – йдеться в програмі.
Партія «УДАР Віталія Кличка» в програмі вказує п’ять головних напрямків розвитку: медицина, соціальна інфраструктура, транспорт, парки та сквери, безпечна громада. У програмі вказується, що було зроблено у Києві за час головування Віталія Кличка. «Створення сучасних європейських парків, чистих зелених зон, вільний вихід до води – наше завдання», — вказується у тексті документу.  Також серед завдань партії названо безпечні вулиці та ефективна транспортна система.
Головною метою «Партії Шарія» є задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, спортивних, національно-культурних та інших прав українців, їхнього життя, здоров`я, честі, гідності, недоторканості та безпеки як найвищої соціальної цінності, задекларованої Конституцією України. Серед поставлених завдань партії є такі: пошук та об’єднання молодої регіональної еліти, формування активного осередку представництва в чинній владі; підвищення рівня управлінської освіти молоді; підтримка творчо обдарованої молоді; відстоювання та захист інтересів молоді в органах державної влади; підтримка культури та підприємництва. «Ми створюємо стійку силу молодих політиків, патріотів, реформаторів, які будуть відстоювати інтереси молоді та всіх українців», — кажуть представники «Партії Шарія».
Партія «Свобода» в програмі вказує основоположні принципи: економічна та військова потужність, історична та соціальна справедливість. Серед пріоритетних пунктів соціального захисту населення є розвиток спортивної інфраструктури, що є запорукою забезпечення здорового способу життя та впровадження програми зі збільшення тривалості життя та народжуваності. Як пишуть автори: «Програма зі збільшення тривалості життя та народжуваності є одним із наших пріоритетів». Таким чином ця політична сила окремо наголошує на питанні захисту життя і дітей.
Проаналізувавши передвиборчі програми політичних партій, які беруть участь у місцевих виборах, можемо зробити висновок, що майже всі вони не мають комплексного бачення сімейної політики в Україні, не розглядають тему захисту сім’ї та християнських цінностей як основу розвитку держави та суспільства. Здебільшого згадується сімейна політика в контексті соціального забезпечення, хоча слід розглядати інститут сім’ї як ключовий фактор держаного будівництва. Лише партія «Наш край» (чітко й однозначно) та «Свобода» (побіжно) актуалізують теми захисту сімейний цінностей та підтримку дітонародження як ідеологічну основу.
За словами руху «Всі разом!» необхідною ознакою відповідального і патріотичного українського політика є його ставлення до інституту шлюбу та сім’ї – в особистій практиці та державній політиці. Адже будь-яке суспільство не здатне існувати без чоловіка та жінки, які вирішують укласти священний шлюб, народжувати дітей і забезпечувати життєдіяльність своєї сім’ї. Це є базис української держави та підвалини існування цивілізації.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

2 Коментарів

  1. У своєму коменті до іншої статті я вже наголошував на тому, що (поряд з промосковською “5-ю колоною” – ОПЗЖ) ця партія “Наш край” (місцево-корупційна “партія мерів”) – це ПРЯМА й БЕЗПОСЕРЕДНЯ наступниця Партії регіонів.
    Так що кому дуже хочеться і не йметься будь-що повернутися до сумнозвісних буднів і практик авторитарно-злочинного режиму Януковича (та його “донецьких” кримінал-спільників), можуть проголосувати за її кандидатів на цих виборах!
    А от щодо її “підтримки сімейних цінностей”, то це, скоріш за все” – популістська піар-рекламна “димова завіса”, розрахована на обдурення легковірних і легковажних виборців!
    Крім того, в передвиборчих програмових засадах партії “Наш край” – дуже чітко, прямо й відверто – наголошується на особливих симпатіях цієї політ-бізнесової тусовки саме до “православ’я” – як, мовляв, одноосібної “державо- і націєтворчої” конфесії в Україні. Ну а яке саме це “православ’я”, – само собою зрозуміло: РПЦвУ – Московський патріархат.
    І це (про роль “православ’я”) – до речі, пряме запозичення із конституції РФ: тобто країни-агресора (а також “законодавства” сепаратистсько-терористичних “Л/ДНР”)!!!

  2. Добрий вечір вишліть мені будь ласка адрес розсилки viber, бо в браузере щось він не відображається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!