Рішення

Кожного дня ми приймаємо масу рішень: у що вдягнутися; голитися чи ні; йти на роботу чи лишитись в ліжку, і т.д. Є питання і складніші: куди піти вчитися; відкривати свою справу чи ні; на кому одружуватися (за кого вийти заміж); пити чи не пити; зраджувати чи залишитися вірним. Безумовно, прийняття рішень впливає на наш життєвий шлях.
На фоні барвистої мозаїки злободенних питань випливає питання життя і смерті, а саме: яке я маю відношення до Ісуса Христа? Від відповіді на це питання вирішується вічна участь.
Біля двох тисяч років тому це питання було задано натовпу, який прийшов до судної палати римського прокуратора Юдеї і Самарії Понтія Пилата. Ісус Христос був на місці підсудного. Лідери різних релігійних груп сфальшували проти Нього справу, бо відчували, що народ іде за Ним, а вони залишаються ні з чим.
Пилат не хотів засудити Ісуса, про Якого чув багато доброго, і ось згадав давній народний звичай – на свято Пасхи відпускати одного в’язня. Він вирішив скористатися випадком і запитав народ: «Кого хочете, щоб я відпустив вам, Ісуса Варавву чи Ісуса, що зветься Христос?» (Мат. 27:17).
Народ опинився в незручному становищі: потрібно було робити вибір між Ісусом Христом і Вараввою, який був вбивцею. Останнє слово було за ними. Не прийняти жодного рішення вони не могли: або Христос, або Варавва.
Вибір – вчинок свідомий. Людина ретельно зважує і продумує. Звичайно, на вибір впливає багато що: суспільна думка, мода, не писані і писані закони, виховання, освіта, минулий досвід, але крапку над «і» ставимо ми. Останнє слово надається нам – Варавва чи Ісус Христос?
Ісус Христос
Хто такий Ісус Христос? Перш, ніж зробити вибір, ми маємо знати, за якого «кандидата» голосуємо, яка його платформа. Особистість Ісуса Христа представлена на сторінках Біблії. Перш всього, Ісус Христос – Творець всесвіту. «Бо то Ним створено все на небі й на землі, видиме й невидиме, чи то престоли, чи то господства, чи то влади, чи то начальства, усе через Нього й для Нього створено! А Він є перший від усього, і все Ним стоїть (Кол. 1:16-17).
Друже, ти запитуєш: «Для чого я живу?» В кінцевому підсумку, ти створений для життя з Богом, і з Ним тобі прийдеться зустрітися. Так що приготуйся до цієї зустрічі.
Бог втілився і прийшов у світ для того, щоб спасти нас від гріхів. Він поєднав в Собі всі атрибути (якості) Бога і людини, але без гріха. У Новому Завіті Ісус Христос названий Богом багато разів (Івана 1:18, 20:18; Рим. 9:5; 1Тим. 3:16; Тит 2:13; Євр. 1:8; 2 Петр. 1:1). Син Божий зійшов у світ, втілився і став Боголюдиною. Зверніть увагу, не супер-людиною, про яку пишуть фантасти, і не обожненою людиною, якою б хотіли бачити філософи, а саме Боголюдиною, про Якого Біблія каже: «Безсумнівно, велика це таємниця благочестя: Хто в тілі з’явився, Той оправданий Духом, Анголам показався, проповіданий був між народами, увірувано в Нього в світі, Він у славі вознісся!» (1 Тим. 3:16).
Бувши Боголюдиною, Ісус Христос може поспівчувати нам у нашому нелегкому житті. «Тому мусів бути Він у всьому подібний братам, щоб стати милостивим та вірним Первосвящеником у Божих справах, для вблагання за гріхи людей. Бо в чому був Сам постраждав, випробовуваний, у тому Він може й випробовуваним помогти» (Євр. 2:17-18).
Він був, є і буде (Івана 17:5, 24). Матерія тимчасова, а Бог вічний. «Я Альфа й Омега, говорить Господь, Бог, Той, Хто є, і Хто був, і Хто має прийти, Вседержитель» (Об. 1:8).
Він присутній скрізь: в кожному місті і селі, у всьому всесвіті. Тому ми можемо звертатися до Бога в молитві в будь-який час і на кожному місті.
Йому відомо абсолютно все. Ми в Нього, немов на долоні. Христос знав кожну дрібницю в житті самарянки, в якої було кілька чоловіків. Від нього неможливо приховати нічого.
«Дана Мені всяка влада на небі й на землі» (Мат. 28:18). Йому підкорена вся влада: земна небесна і підземна.
Біблія каже, що Ісус «…спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів» (Мат. 1:21). Людство гине в гріхах. Воно намагається зрозуміти, в чому причина злочинності. Спеціалісти можуть застосовувати гіпотезу про вроджену зіпсутість людини. Але Біблія говорила про цю зіпсутість протягом тисячоліть! Людина грішна і має потребу в прощенні і очищенні від гріхів.
Прощення
З біблійної точки зору, бути спасенним – означає бути виправданим вищою владою у всесвіті – Богом. Користь у спасінні для людини величезна. Підсумовується воно одним словом – виправдання.
Виправдання означає зміну відношення Бога до нас. Замість того, щоб звинуватити нас і покарати за гріхи, Він прощає і виправдовує наш гріх раз і назавжди.
Бути прощеним – означає, бути звільненим від покарання. Покарання за гріх – смерть: духовна, моральна, біологічна і вічна (Рим. 6:23, 5:12-14). Ісус поніс покарання за наші гріхи. Кожен, віруючий в Нього, звільняється від покарання за свій гріх.
Прощена людина отримує всі права члена родини Господа Бога. Ми можемо звертатися до Бога в молитві, спілкуватися з Ним. В результаті цього до людини приходить сердечний спокій і мир. «І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі» (Фил. 4:7). Мир з Богом відобразиться на ваших стосунках в сім’ї, суспільстві, на роботі.
З прощенням очищується сумління. Багато хто страждає від безсоння, тому що їхнє сумління нечисте. Публій Сір якось сказав: «Сумління карає інколи навіть там, де закон цього не робить». Біблія каже: «Кров Христа… очистить наше сумління від мертвих учинків» (Євр. 9:14).
Дивлячись на тих, кого Бог змінив, вражаєшся тією переміною: п’яниці стають добрими сім’янинами; прогульники – сумлінними робітниками; наркомани «зіскакують з голки»; невірні в шлюбі – тепер вірні і віддані. Прощені «наповнені плодів праведности через Ісуса Христа» (Фил. 1:11). З’являється впевненість у спасінні (Рим. 5:9) і сила жити чистим святим життям, здібність відбивати стріли спокус.
Людству потрібен саме такий Спаситель. Люди чекають Спасителя, а Він стоїть біля дверей їхніх сердець і бажає увійти в їхнє життя. Христос запитує тебе, дорогий друже, кого вибереш ти: Ісуса Христа чи Варавву? Як народ у час суду має зробити вибір між Христом і Вараввою, так і ти маєш визначитись.
Варавва
Варавва у перекладі означає «син батька», у протиставленні Ісусу Христу, Який є Сином Божим. Христос сказав тим, хто вів гріховний, лицемірний стиль життя: «Ваш батько диявол, і пожадливості батька свого ви виконувати хочете. Він був душогуб споконвіку, і в правді не встояв, бо правди нема в нім» (Ів. 8:44). Варавва був представником саме такого стилю життя. Він був вбивцею, вожаком збройного угрупування.
Варавва представляє гріховний стиль життя у всій повноті. Гріх розтліває людину духовно, морально і фізично. Сім’ї розпадаються. Пияцтво досягає катастрофічних меж. У якості заручників викрадаються невинні люди. Вимагання (рекетирство) накриває хвилею наш світ.
Покарання за гріх суворе. Біблія каже: «Бо гнів Божий з’являється з неба на всяку безбожність і неправду людей» (Рим. 1:18). Полум’я Божого гніву націлене на грішника, і покарання – лише питання часу. Наслідки гріховного стилю життя непередбачувані. Варавва був приреченим на смерть і розп’яття. Загибель очікує всіх прибічників гріха. «Заплата за гріх – смерть» (Рим. 6:23), – констатує Євангеліє.
В обличчі Варавви представлені оманливі надії. Проблеми у світі дійсно титанічні, і гріховні пута, в яких опинилось людство, важкі.
Вибір
… Перед народом стояли Ісус Христос і Варавва. Люди мали вирішити, кого вони вибирають. Кожен мав прийняти таке рішення.
Біблія говорить: «Виберіть собі сьогодні, кому будете служити» (Іс. Нав. 24:15). Не відкладайте рішення у довгий ящик. Завтра має бути пізно. Бог гарантує лише даний момент.
Вибирати – значить все ретельно продумати, зважити. Віра в Ісуса Христа – не сліпе, фанатичне слідування. Зваживши все, людина робить відповідний висновок. Погляньте на Ісуса і Варавву і зробіть правильний вибір. Неможливо жити в двох світах! Або ви довірите своє життя Христу, або залишитесь в гріхах і загинете.
Біблія говорить, що того рокового для них дня вони вибрали Варавву, а Христу винесли вирок – розп’яття. Ісус зайняв місце Варавви. Він помер замість нього, за його гріхи, і за твої, милий друже, для того, щоб звільнити тебе від пут гріха і простити всі твої гріхи. Він пропонує тобі спасіння зараз. Кого вибереш ти? Останнє слово надано тобі.
Якщо ти хочеш позбавитися від гріхів і почати нове життя – вибери Христа. Перш всього, покайся. «Покайтеся ж та наверніться, щоб Він змилувався над вашими гріхами» (Дії. 3:19).
Покаятися – означає визнати свою вину перед Богом, сповідатися перед Ним в молитві, залишити гріховний стиль життя.
Більше про рішення:
Потім потрібно звернутися до Христа, довіритися Йому в спасінні. «Покайтеся, і віруйте в Євангелію» (Мар. 1:15), тобто, в добру вість спасіння Христа.
І, на кінець, потрібно слідувати вченню Христа – жити за Його словом…
Спасіння, запропоноване в Христі Ісусі, багато хто свідомо відкидає і… гинуть. Друзі, вам потрібно вирішити, кого ви виберете: Христа чи Варавву, спасіння чи смерть. Я закликаю вас вибрати Ісуса Христа – Спасителя людства.
Віктор Гамм