Новини суспільстваХристиянські новини

Релігійні організації звернулися до Ради Церков через правопорушення силовиків стосовно християнських реабілітаційних проєктів

До Ради Церков звернулися представники релігійних організацій, аби були розглянуті дії правоохоронних органів стосовно християнських реабілітаційних проєктів. Зокрема, релігійні діячі повідомили, що «більше десятка служителів, у тому числі пасторів церков кількох об’єднань, знаходяться в місцях позбавлення волі, в СІЗО і під домашнім арештом». Окрім цього, за звільнення деяких силовики вимагали кошти.

Джерело: risu.ua з посиланням на lb.ua

Понад 40 релігійних організацій стали підписантами звернення.

Комісія міжконфесійного руху «Шлях Незалежних», створеного «для протистояння беззаконню чиновників і силових структур стосовно Церков і релігійних громадських організацій», провела власне розслідування.

Перший випадок

3 серпня 2021 року о 6 ранку в Харкові озброєні співробітники МВС Харківського обласного управління поліції увірвалися до християнських соціальних центрів, де проходять реабілітацію кілька десятків людей. Силовики перервали діяльність декількох християнських реабцентрів, які багато років успішно надають допомогу нарко- алкозалежним людям.

У зверненні релігійних організацій йдеться, що вторгнення поліції супроводжувалося численними порушеннями прав людей, релігійної свободи громадян України, законодавства країни «Про свободу совісті та релігійні організації».

Окрім цього, п’ятьох керівників громадських центрів реабілітації наркозалежних, яких підозрюють у незаконному позбавленні людей волі, відправили під домашній арешт.

Другий випадок

Поліцейські й спецназ вторглися в реабцентр «Час Змін». Як зауважують релігійні організації, цей прецедент також супроводжувався порушенням прав людей, зокрема у вигляді тиску.

Релігійні діячі у зверненні зазначають, що вторгнення поліції й припинення діяльності центру, в перебігу короткого часу, вже привела до смерті двох його колишніх реабілітантів, які, будучи «врятованими» з нього (за словами поліції) не мали можливість продовжити й завершити курс реабілітації та повернувшись до наркотиків померли.

Як повідомляє поліція, у центрі «Час Змін» людей утримували силою. Володимир Нідзельський, начальник поліції області, тоді зазначав, що до центру могли потрапити як алко- та наркозалежні, так і ті, хто просто не вгодив родичам.

Будь-який громадянин міг туди когось «влаштувати».

Тому, через ці правопорушення, релігійні організації просять Раду Церков екстреного втручання і заступництва в питанні захисту християнських реабілітаційних центрів.

Нагадаємо, що в Україні близько двох років державні структури незаконно протидіють релігійним реабілітаційним центрам. Таким чином силовики «звільнюють реабілітантів із рабства». Такі рейди вже пройшли в Запоріжжі, Дніпрі, Миколаєві, Маріуполі тощо. 17 серпня у Харкові стався черговий напад, після чого заарештованим винесли вирок – домашній арешт. Останній напад силовики здійснили попри масштабну акцію «Шлях Незалежних», який закликав владу звернути увагу на свавілля силових структур.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!