Християнські новини

Знайдено докази існування пророка Ісаї

В Єрусалимі, недалеко від Храмової гори, було знайдено перший речовий доказ існування пророка Ісаї. Команда археологів на чолі з Ейлат Мазар в ході розкопок стародавньої сміттєвої купи виявила маленький шматочок глини з відбитком печатки, довжиною всього близько сантиметра, на якому чітко видно напис Ісая пророк. Про це повідомляє Times of Israel.
Доктор Мазар, яка керувала розкопками, заявила:

“Тепер у нас вперше є  зразок його “підпису”. Це не тільки доказ існування Ісаї (власне, вчені всерйоз не заперечували факт його існування), а й, можливо, показник його ролі в єрусалимському суспільстві в VIII столітті до Р.Х.”.

Вчені зазначили, що відбиток його печатки був знайдений поряд з відбитком печатки царя Єзекії. Це побічно підтверджує, що Ісая був придворним пророком, про що і йдеться в Біблії.
Більше про Біблійну археоологію: В єрусалимі випадково натрапили на археологічне диво
Однак Ейлат Мазар підкреслила, що з відбитком не все однозначно, оскільки кілька букв, мабуть, відвалилися.
Крім цього, на більшості подібних печаток ім’я їх власника наведено з відсиланням до його батька: “Такий-то, син такого-то”.
Але напис на печатці Ісаї не дотримується цієї традиції: на ній зазначена його “професія” – пророк.

catholicnews.org.ua

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button