Новини суспільстваХристиянські новини

Правозахисники порадили уряду як забезпечити релігійні права в умовах карантину

Експерти правозахисних організацій і релігійні діячі підготували для Кабінету Міністрів низку пропозицій, спрямованих на забезпечення свободи віросповідання на період карантинних обмежень.
Онлайн-нараду з цієї проблематики організували спільно Інститут релігійної свободи та Центр громадянських свобод у форматі Круглого столу з релігійної свободи в Україні, повідомляє ReligiousFreedom.in.ua
У дискусії взяли участь релігійні діячі різних конфесій, зокрема християнських, іудейських і мусульманських релігійних об’єднань України, а також керівництво Харківської правозахисної групи та Української Гельсінської спілки з прав людини.

Адвокатка Ксенія Проконова, керуюча партнерка українського офісу SBH Law Offices, роз’яснила учасникам наради юридичні аспекти карантинних обмежень та надала практичні поради щодо захисту порушених прав віруючих у випадках, коли дії поліції не відповідають вимогам закону.

Адвокатка Ксенія Проконова

Правозахисники порадили уряду як забезпечити релігійні права в умовах карантинуКарантин – це час пошуку нових можливостей для всіх, включаючи церкви. Їм теж необхідно боротися за увагу прихожан у рамках закону і суспільного інтересу. Вперше склалася ситуація, коли церква змушена вчитися ефективно розмовляти з поліцією.

 

У підсумку правозахисники разом із релігійними діячами запропонували уряду наступне:

● Під час організації повсякденних і святкових богослужінь у період карантину дотримуватися рекомендацій щодо уникнення скупчення людей у храмах і інших приміщеннях релігійних організацій, оприлюднених 8 квітня Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій (тобто дозволяється перебувати у храмі чи іншому приміщенні релігійної організації до 10 осіб сукупно із розрахунку 1 особа на 5 м. кв.);
● Вимогу самоізоляції для осіб, які досягли 60-річного віку, не поширювати на священнослужителів та осіб, задіяних в організації богослужінь, а також на інших працюючих осіб пенсійного віку;
● Враховуючи заборону доступу священників до ув’язнених і засуджених, запроваджену наказом Міністерства юстиції України, доручити адміністрації слідчих ізоляторів і пенітенціарних закладів забезпечити можливість телевізійного перегляду богослужінь і релігійних проповідей, що регулярно транслюються Суспільним мовником на телеканалах UA:ПЕРШИЙ та UA:КУЛЬТУРА, а також за бажанням ув’язнених і засуджених організувати для них індивідуальні дистанційні зустрічі зі священником-капеланом за допомогою відеозв’язку;
● Забезпечити можливість задоволення релігійних потреб осіб, які перебувають у установах соціального захисту і закладах, що надають паліативну допомогу, зокрема шляхом доступу до них священників-капеланів чи організації з ними індивідуальних дистанційних зустрічей за допомогою відеозв’язку;
● Рекомендувати місцевим органам влади разом із релігійними діячами і волонтерами організувати місця і порядок надання безкоштовної гуманітарної допомоги нужденним людям, зокрема забезпечення їжею осіб без постійного місця проживання, з дотриманням при цьому санітарно-карантинних вимог і запобігаючи скупченню людей.
Нагадаємо, що Круглий стіл із релігійної свободи в Україні є громадською платформою для діалогу та взаємодії релігійних, правозахисних і інших громадських організацій, що була заснована у квітні 2019 року.

Джерело: Інститут релігійної свободи
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button