Домашня » Новини » Переслідування на християн стрімко зростає, але світ мовчить

Переслідування на християн стрімко зростає, але світ мовчить

5
Поширень
Pinterest WhatsApp

Сьогодні ми неоднократно чуємо про засудження насильства, боротьбу з проявами агресії та дискримінації. Проте за пафосними й показово гуманістичними спічами довкола захисту меншин чи обговорення побутових проблем взагалі не чутно про справді нагальні загрози для безпеки й життя сотень мільйонів людей і зростання переслідування на християн.

У червні 2018 року дослідницький центр Pew заявив, що християни зазнавали цькування у 144 країнах. Цього року нам довелося спостерігати за десятками й сотнями насильницьких актів проти віруючих людей (чого лише вартий теракт на Шрі-Ланці). Ще про сотні подібних випадків ми не чуємо, бо про це просто не пишуть у ЗМІ. Прикро визнавати, але сьогодні тиск на християн зростає по всьому світу, а теракти й інші факти насилля стали звичними повідомленнями в стрічці новин.

Одночасно з цим благодійна правозахисна організація “Aid to the Church in Need” повідомляє, що “попри збільшення інформації з цього приводу, масштаби кризи, з якою стикаються християни, яких переслідують за віру, залишаються маловідомими та незрозумілими”. Справді, світ не поспішає об’єднуватися задля захисту християн, а західні держави, які здавна були колискою цивілізації та місіонерства, сьогодні або ігнорують проблему, або ж діють вкрай пасивно.

Піднімаючи тему переслідування християн, не можна оминути й питання Китаю. Найбільша комуністична держава за останні роки не просто посилила тиск на свободу віросповідання, але поставила непідконтрольні владі релігійні спільноти поза законом. Це типово для комунізму, але подібним переслідуванням не місце в світі, що називає себе “цивілізованим”. Однак провідні держави світу (за виключенням США) не поспішають накладати санкції на Піднебесну чи хоча б публічно засуджувати тиск на християн.

Жахливі трагедії та тенденція збільшення їх кількості, звичайно, привертають увагу світових лідерів (наприклад, Дональда Трампа, Бориса Джонсона чи Віктора Орбана), однак ця стривоженість поширюється на відносно правих політиків. Проблема переслідування християн все ще залишається досить непопулярною темою міжнародних конференцій чи самітів, де збираються лідери провідних країн світу.

То чому насильство проти християн не викликає у світі такої уваги, як, наприклад, питання рівності чоловіків і жінок чи захисту національних меншин? Відповідь на це питання слід шукати в незручних тенденціях таврування християнства й негласному остракізму. В сучасній міжнародній політиці, де все ще домінує ліволіберальна парадигма трактування прав людини, не зручно говорити про християн як жертв. Десятиліттями ліві політичні еліти й масова культура формували образ християнина як агресора, того, хто пригнічує й обмежує. Тому навіть вкрай жорстокі розправи над віруючими не роблять того резонансу, який мав бути, а навіть коли питання піднімається, то без акцентування на релігійній приналежності жертв.

Також не будуть піднімати питання утисків християн ті політики, в чиїх країнах християни де-факто позбавлені свободи віросповідання. І хоча раніше до їх переліку відносили переважно держави третього світу, то сьогодні в ніби-то прогресивних і демократичних країнах віруючі люди теж зазнають тиску й обмежень через свої переконання та біблійний погляд на людину, її ідентичність, сім’ю, народ тощо.

Джерело: Християни для України

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

Попередня Стаття

76 депутатів написали листа до Міносвіти з приводу "Основ сім'ї"

Наступна Стаття

Нарешті відбулася зустріч Ради церков з Президентом України

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *