Україна

Папа Франциск закликав провести день молитви за мир в Україні 26 січня

Під час недільного звернення до паломників і віруючих у Ватикані Папа Франциск закликав до міжнародного дня молитви за мир, щоб уникнути подальшої ескалації навколо України. Понтифік висловив стурбованість зростанням напруженості навколо України, повідомляє Vatican News.

Джерело: nv.ua

«Я з тривогою спостерігаю за зростанням напруженості, яка загрожує завдати нового удару по миру в Україні та поставити під загрозу безпеку в Європі», – зазначив Папа.

Франциск закликав провести день молитви за мир у середу (26 січня), щоб політичні переговори зосередилися на «людському братерстві, а не на приватних інтересах сторін».

«Ті, хто переслідує свої цілі на шкоду іншим, демонструють зневагу до власного людського єства, оскільки всі ми були створені братами та сестрами», – наголосив він.

Росія стягує війська до українських кордонів з кінця жовтня 2021 року. Згідно з останньою розвідувальною оцінкою Міністерства оборони України, наданою CNN цього тижня, Росія розмістила понад 127 тисяч військових і наступальних озброєнь поблизу кордонів України та на тимчасово окупованих територіях.

Збільшення військ на кордонах України триває. У ГУР Міноборони прогнозували, що пік буде досягнуто в кінці січня 2022 року.

Раніше західні ЗМІ повідомляли, що російське вторгнення в Україну може бути здійснене на початку 2022 року, та у ньому візьмуть участь до 175 тисяч російських військовослужбовців.

Російське керівництво спростовує інформацію про підготовку вторгнення, заявляючи, що перекидання військ є внутрішньою справою РФ. Водночас у Кремлі заявляють про можливі провокації з боку України та нібито плани Києва повернути окуповані території військовими засобами.

У американських та європейських чиновників ситуація біля східного кордону України викликає занепокоєння. Західні лідери зустрічаються на різних рівнях, щоб обговорити шляхи протидії російській агресії.

Читайте також:

Росія розширює свої війська на окупованих територіях України – Головне управління розвідки

На тлі стягнення військ до українського кордону Росія висуває ультимативні вимоги Заходу щодо так званих гарантій безпеки. Зокрема, Кремль вимагає ніколи не приймати Україну до НАТО.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. І така молитва, до якої закликає Папа Франциск, може бути дійсно щирою та ефективною, якщо вона – поміж іншого – заснована і спирається на ПРАВДУ.
    Тобто: ХТО саме загрожує новою повномасштабною війною “в Україні”, а точніше – ПРОТИ України. А, може, і значно в більш широких масштабах.
    Одначе чіткої і ясної констатації цієї ПРАВДИ явно геть уникають керівні чинники у Ватикані. Причому, вони вперто тримають цю повну мовчанку всі ці майже 8 років, як триває збройно-гібридна агресія РФ проти України…

    Ба більше. Також тут пригадується, що, скажімо, в традиційному пасхальному зверненні Urbi et Orbi (“до міста і світу”) Римського понтифіка від 12 квітня 2020 р. – тобто якраз тоді, коли виповнилася рівно 6-та річниця (72 місяці) з початку цієї агресії російської вояччини та її маріонеток на Сході України – містився дуже “ЦІКАВИЙ” заклик. А саме: “ПОМ’ЯКШИТИ САНКЦІЇ”… щодо країни-агресора…
    Так що от воно як – усе направду і в дійсності – виглядає…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!