Нашестя сарани в Східній Африці загрожує голодом 90 млн чоловік

Кількість комах і спустошених земель в Африці стрімко росте. Після посухи, потім повені й тепер масштабного нашестя сарани десяткам мільйонів людей загрожує голод. Жителі Уганди вже почали вживати сарану в їжу. ООН назвала цю навалу найстрашнішою в регіоні за останні 70 років.
Безпрецедентне нашестя сарани в Східній Африці може призвести до голоду, оскільки населення регіону і без того мало крайню потребу в продовольстві після посухи й повені.
В останні місяці експоненціальне поширення сарани охопило 7 країн Східної Африки. Те, що відбувається описують, як щось схоже на події книги Вихід, коли в Єгипті були знищені посіви, трава і вся рослинність.
Експерти заявляють, що криза буде посилюватися, оскільки сарана розмножується і активно мігрує.
В ООН підтвердили, що комахи вже пошкодили десятки тисяч гектарів орних земель в Африці, що свідчить про найстрашніше нашестя сарани за останні 70 років.
Гуманітарна організація World Vision, яка співпрацює з громадами у двох десятках країн Африки, працює з урядами й лідерами співтовариств, щоб знайти практичні рішення кризи до того, як на регіон обрушиться голод.
«Комахи переміщаються дуже швидко. Їх кількість безпрецедентна і згубно для регіону», – сказав Джозеф Камара, регіональний директор World Vision з гуманітарних питань і питань надзвичайних ситуацій в Східній Африці.
«Коли вони добираються до місця, вони відпочивають, їдять і відкладають яйця, а потім пересуваються далі. А в цей час народжуються нові, кожна сарана відкладає близько 900 яєць. Вони розмножуються дуже швидко».
Камара пояснив, що сарана з’їдає всю зелень, яку зустрічає на своєму шляху – від дерев і листя до врожаю і трави, використовуваної для годівлі тварин. Типовий рій становить близько 150 мільйонів особин і може подолати 150 кілометрів всього за один день.
https://youtu.be/DLDryUx-B2E
За даними Продовольчої програми ООН, навіть невеликий загін цих комах, зайнявши один квадратний кілометр сільськогосподарських угідь, здатний з’їсти стільки, скільки вистачило б на денну їжу 35 тисячам осіб.
Найбільше занепокоєння, за словами Камара, викликає те, що регіон і без того вже відчуває дефіцит продовольства – багато посівів були знищені повінню в минулому році.
«Так що, якщо не вжити щось дуже швидко, то регіон зіткнеться з голодом, не просто з продовольчою кризою, а з справжнім голодом», – підкреслив він.
Уряди постраждалих країн докладають зусиль по обприскуванню комах літаками і вручну на землі, проте, як повідомляє ООН, «їх можливості практично зводяться до нуля через швидкість поширення шкідників і масштабів зараження».
В Уганді місцеві жителі почали вживати сарану в їжу. За інформацією World Vision, ймовірний голод може загрожувати 90 млн чоловік. В організації закликали світову християнську спільноту молитися про ситуацію в Східній Африці.
«Після посухи, повені і тепер навали сарани, ми відчайдушно потребуємо божественне втручання», – сказав Джозеф Камара.
Джерело: У світлі