СвітХристиянські новини

На Кубі тривають наймасовіші протести за 60 років. Християни моляться за зміни

На Кубі тривають наймасовіші за 60 років протести. Кубинці з 11 липня вимагають свободи й домагаються повалення диктатури, оскільки країна переживає наймасштабнішу економічну кризу за останні 30 років.

Джерело: evangelicalfocus.com

Протести виникли спонтанно у неділю 11 липня. Подібне явище в комуністичній країні дуже рідкісне, це свідчить, що люди доведені до відчаю і готові до рішучих дій.

Президент Мігель Діас Канель закликав своїх прибічників вийти на вулиці і протистояти протестувальникам.

Повсталі скандують: «Геть диктатуру», «Йди геть», «Країна і життя». Люди співають пісні і закликають до свободи.

Багато хто на Кубі скаржаться на важку економічну кризу і відсутність доступу до харчів. Це пов’язано з тим, що влада не достатньо серйозно відреагувала на пандемію Covid-19. Спалах коронавірусної хвороби спричинив колапс в економіці цієї країни.

Християни закликають до молитви

Усередині та за межами Куби євангельські лідери закликали молитися за острів.

«Брати і сестри, моліться за Кубу. Люди на вулицях просять свободи. Ситуація хаотична і дуже напружена, − йдеться у повідомленні Мойсеса де Пради, лідера Асамблей Божих на Кубі. Все вказує на той факт, що це буде ускладнюватися. Зараз у кожній провінції є люди на вулицях, і трапляються сутички з ОМОНом. Я закликаю вас молитися, щоб Бог взяв контроль і запобіг кровопролиттям».

Лідер деномінації П’ятидесятників на Кубі додає, що «кубинці більше не могли терпіти репресії. Гуманітарна криза глибока. Немає їжі, є сильна криза здоров’я. Багато хто вмирає, вакцин недостатньо: їх продають Венесуелі та Ірану, тоді як кубинці гинуть без вакцинації. Лікарні на межі краху, а лікарі втомлені. Кубинці на вулицях усієї країни, я думаю, це незворотно. Моліться за нас».

Читайте також:

Історія державного тиску на церкви

Християни на Кубі протягом багатьох років зазнають переслідувань, заявляють про відсутність релігійної свободи, наклепницькі кампанії та порушення прав людини.

Лише меншості християнських церков було дозволено нормально працювати на Кубі. Це постійно засуджували міжнародні організації.

За даними неурядової організації Human Rights Watch на цей час список затриманих або зниклих безвісти збільшився до 400 осіб. Серед зниклих: журналісти, активісти та євангельські пастори.

Двох пасторів арештували у неділю під час мирних акцій. З того часу їхні сім’ї не мають інформації про їх місцеперебування. Відомо, що вони арештовані, але влада не дає інформації.

Разом з тим християни почали скаржитися на те, що їх почали виселяти з орендованих квартир під тиском влади і погроз в бік власників. Зараз кількість людей яким немає де жити збільшується з кожним днем.

Євангельські лідери закликають до молитви за ситуацію. Просять молитися за свободу для Євангелії у їхній країні.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button