Варто замислитись

Мова тварин

Здатність до спілкування – якість, властива не тільки людині. Ми дивуємося різноманітними способами спілкування тварин і як відображається в цьому мудрість і геній Творця. Але не менше здивовані були вчені, коли з’ясували, що у тварин існують власні мови; вони навіть придумують нові слова, щоб попереджати один одного і дитинчат про нові небезпеки.
У 1914 році в Південній Африці одному мисливцеві доручили винищити стадо зі ста сорока слонів. Він убив всіх, крім двадцяти: врятовані тварини настільки віртуозно уникали небезпеки, що мисливець так і не зумів виконати завдання. У 1930 році ця місцевість стала національним парком, в якому слони перебувають під охороною. Але, попри це, вже п’яте покоління тих тварин, які уникли гіркої долі  продовжує боятися людей. Навіть маленькі слоненята дуже швидко вчаться уникати людини.

Ховрахи подають два сигнали небезпеки, в залежності від її типу: якщо загрожує хижий птах – ховрах кинеться в найближче укриття, якщо ж це риє хижак (наприклад, борсук), який полює в норах, то ховрах прошмигне в нірку з потайним «чорним ходом».
Біблія вчить, що все почало існувати через Слово – Сина Божого. Не дивно, що обмінюватися інформацією здатні не тільки люди, але і багато інших істоти.
Євангеліє від Іоанна 1: 1-3
«На початку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог. Воно було на початку у Бога. Все через Нього повстало, і без Нього ніщо не почало бути, що почало бути».

Джерело: День з Творцем

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!