Світ

Консервативні церкви Американської реформістської церкви відділилися та утворили новий Альянс

З нового року 43 конгрегації об’єдналися у нову деномінацію. Наразі щонайменше 125 церков з кількох конфесій ведуть діалог з лідерами АРК про приєднання до Альянсу.

Джерело: c4u.org.ua

Головним чинником поділу є протистояння ліберальній теології. Ініціатори вважають, що це єдиний спосіб оновити та зцілити церкву. Реформатська церква в Америці протягом багатьох років приймала вчення ліберальної теології і терпіла гріх, який явно засуджується в Біблії. Так, багато пасторів виступають за визнання одностатевих шлюбів (дискусії ведуться з 1970-х років, але в 2010-х роках це питання загострилося настільки, що віруючі на різних посадах вже не можуть структурно об’єднатися в одній церкві.

Коли проповідники піддаються єретичним вченням, применшуючи біблійне значення й одкровення та виправдовуючи гріх, єдиний спосіб — розлучитися, щоб зберегти правильне вчення. Питання поділу активно обговорювалося на з’їзді РКА у 2018 році, коли були сформовані умови для виходу церкви з унії. Діалог і переговори тривали кілька років, і тепер віруючі остаточно розділилися.

«Ми хочемо, щоб ця група віруючих була частиною Реформації та Відродження в Північній півкулі», – сказав протестантський духовний лідер Тім Вінк. За його словами, інші консервативні церкви в RCA, Канадська пресвітеріанська церква, Північноамериканська християнська реформатська церква (CRC) і пресвітеріанська церква в Америці (PCA) також розглядають можливість приєднання до нової консервативної коаліції.

Популярність нового союзу буде тільки зростати, а утворення альянсу знаменує собою початок великого зрушення в теологічній єдності північноамериканських протестантів. З лібералізацією «традиційних» протестантів в Америці зростає попит на класичну консервативну теологію.

Приклад RCA може створити прецедент для глобального перегляду теологічних позицій церков у Сполучених Штатах. Нарешті, консервативні християни отримали приклад маневрування у відповідь на заклик пропагувати біблійні цінності. Протягом багатьох років багато реформатів і пресвітеріан були змушені йти на компроміс із своїм сумлінням, коли їхні церкви проводили вінчання геїв, і коли пастори применшували Біблію та тлумачили її з точки зору культури 21-го століття. Але тепер у них є альтернатива, і ми хочемо, щоб все більше церков мали класичну теологію.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Данило Ковальов

Журналіст газети Слово про Слово. Студент філологічного факультету ЧНУ імені Петра Могили.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “І почув я інший голос з неба, який говорив: вийди від неї, народе Мій, щоб не брати вам участі у гріхах її та не зазнати покарань її; бо гріхи її дійшли до неба, і Бог пригадав неправди її” (Одкр.18:4,5).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button