СвітХристиянські новини

Єгипет: Сотні мусульман нападають на церкви та будинки християн через публікацію на Facebook

Натовп мусульманських селян напав на будинки та магазини коптських християн в провінції Мінья в Єгипті через чутки про те, що християнин розмістив у Facebook коментар, що зневажає іслам, повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на christianpost.com.
Щонайменше одна літня жінка була госпіталізована через опіки, постраждала внаслідок пожежі в її будинку, після того, як групи, близькі до ісламістських угрупувань з камінням та коктейлями Молотова напали на коптську православну громаду в аль-Барші у четвер, повідомляють незалежні католицькі новини.
Чоловік, якого звинуватили у розміщенні коментаря проти ісламу у своєму особистому обліковому записі у Facebook, заявив, що його сторінку зламали.
Натовп також намагався напасти на церкву Абу Сефіна, де громада святкувала початок коптського посту, повідомила британська організація “Християнська солідарність у всьому світі”, визнана Організацією Об’єднаних Націй НУО, яка працює в декількох країнах для надання допомоги переслідуваним громадам.
Як повідомляється, також спалений мікроавтобус, що належить церкві.
Незабаром після нападу генерал Усама Аль-Каді, губернатор Міньї, скликав зустріч із сільськими керівниками, щоб послабити напруженість і заспокоїти пристрасті, повідомляє ICN. Аль-Каді також закликав мусульманське духовенство сприяти співіснуванню та толерантності через свої проповіді в мечетях.
“Попри ці заклики, проголошення продовжують поширюватися через соціальні мережі, що сприяють опозиції та сутичкам між мусульманами та коптськими християнами, провокуючи нові сектантські атаки”, – додала ICN.
Цього року кількість людей, заарештованих за звинуваченнями у зневазі до релігії та богохульстві, значно зросла.
“Цей інцидент повинен бути ретельно розслідуваний, а винні повинні бути притягнуті до відповідальності”, – заявив генеральний директор CSW Скот Бауер. “Слід також розглянути питання ворожості у суспільстві, що лежить в основі розбрату між сектантами, що сприяє частим спалахам насильства в цьому районі. Ми закликаємо єгипетську владу позитивно взаємодіяти з правозахисними організаціями для сприяння релігійному розмаїттю та рівності громадян шляхом залучення громадян та освіті”.
Читайте також:

За даними християнської наглядової групи Open Doors USA, Єгипет є 16-м найгіршим переслідувачем християн у світі.
“Багато єгипетських християн стикаються з істотними перешкодами для того, щоб практикувати свою віру”, – зазначає він. “Є жорстокі напади, які потрапляють у заголовки новин у всьому світі, але є і більш тихі, витончені форми примусу, які обтяжують єгипетських віруючих. Особливо у сільських районах північного Єгипту християн виганяли із сіл, вдаючись до насильства та переслідування з боку родини та громади. Це ще більш виражено для християн, які навернулися з ісламу”.
За даними американської адвокатської групи “Коптська солідарність”, обмеження свободи слова, свободи зібрань та свободи преси були добре задокументовані з моменту приходу до влади Абдель Фаттаха аль-Сісі влади у 2014 році.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!