війна

Британське журналістське розслідування: російські солдати не хочуть воювати з Україною

Згідно з британським журналістським розслідуванням, опублікованим на новинному сайті The Guardian, російські бійці відмовляються брати участь у війні проти України. Також, ймовірно, Путіну доведеться офіційно оголосити війну Україні та загальну мобілізацію в Росії.

Джерело: zn.ua з посиланням на theguardian.com

«Я хотів повернутися додому до сім’ї та не в труні», – російський солдат Дмітрій

На початку війни елітна російська бригада вирушила в наступ з Білорусі на територію України, де їх чекав потужний опір української армії. Згодом цих бійців РФ охопив страх, коли їм наказали на початку квітня готуватися до другого відправлення в Україну.

За словами російського солдата Дмітрія (на його прохання журналісти змінили ім’я солдата), багато з бійців не хотіли повертатися в Україну. Зокрема, Дмітрій хотів повернутися додому до сім’ї та не в труні.

Те, що він разом з 8 солдатами відмовилися брати участь у вторгненні, керівництво розізлило. Але, зрештою, вони заспокоїлися, тому що насправді не могли нічого зробити. Нині він продовжує служити в Білгороді, неподалік від українського кордону.

Також солдат зазначив, що служить в армії вже 5 років, а його контракт закінчується в червні. Дмітрій збирається дослужити цей час, що залишився, а тоді піде геть звідти. Він повідомив, що йому нема чого соромитися. Росія офіційно не в стані війни, тож ніхто не може змусити бійця піти туди.

Зараз російських солдатів можуть звільнити, але не судити

Як повідомляє юрист Міхаїл Беняш, через те, що РФ називає вторгнення в Україну «спеціальною операцією» і не оголошує формально війну, солдатів, які відмовляються воювати проти нашої країни, не можуть судити, а тільки звільнити.

У юриста сотні російських бійців просять поради, як уникнути відправлення на поле битви. Серед них 12 солдатів російської Нацгвардії з Краснодара, яких звільнили, коли вони відмовилися від війни.

Беняш пояснив, що командири намагаються залякати військових, погрожуючи в’язницею. Але бійці мають право просто сказати «ні». Немає законних підстав відкривати кримінальні справи, якщо солдат відмовляється воювати, перебуваючи ще на російській території.

Деяких солдатів звільняють або переводять в іншу частину замість відправлення на українську територію. Зокрема, 23-річний російський солдат Сєргєй Боков у квітні вирішив піти з армії після участі у війні проти України, зазначивши, що російські командири навіть не сперечалися із бійцями, тому що ці солдати були не перші, хто захотів звільнитися.

Також юрист зауважив, що у випадку офіційного оголошення Росією війни, військовим РФ буде важче відмовлятися йти в бій, бо у воєнний час правила абсолютно інші. Відмова в такому випадку буде передбачати жорсткіше покарання. В такому випадку солдатам буде загрожувати в’язниця.

На думку військових експертів і західних урядів, відмова від війни зі сторони російських військових ілюструє проблему, яка стала однією з головних перешкод для російського успіху в Україні.

У лютому керівництво РФ відправило на війну 80 % своїх сухопутних сил – 150 тисяч солдатів. Але Росії гостро не вистачає піхотинців, а також російська армія зазнала тяжких втрат через проблеми з логістикою, низьку мораль й недооцінку українського опору.

Ймовірно Путіну доведеться офіційно оголосити війну та мобілізацію

Військовий аналітик Роб Лі вважає, що Путіну доведеться оголосити мобілізацію у найближчі тижні. Росії не вистачає сухопутних підрозділів, сформованих з контрактних солдатів, щоб можна було проводити стабільні ротації. Війська виснажуються. Вони так витримають не довго.

Один з варіантів для Кремля – це відправляти на війну строковиків попри обіцянки Путіна цього не робити, зауважив аналітик.

Лі наголосив, що російські строковики можуть заповнити певні прогалини, але вони мають дуже слабку підготовку. Багато підрозділів, які повинні тренувати строковиків, самі вже воюють. До того ж без цих батальйонів Росія дуже скоро втратить можливість утримати під контролем захоплені українські території. При цьому ЗСУ почали отримувати кращу військову техніку від країн НАТО.

Завербування російських солдатів

Вже відомо про таємне завербування зі сторони керівництва РФ нових російських солдатів. Міноборони Росії розміщує оголошення на сайтах з пошуку роботи, пропонуючи людям без жодного бойового досвіду короткі контракти з високим рівнем оплати. Деякі великі державні компанії отримали листи з вимогою відправити своїх співробітників в армію. Влада РФ також використовує найманців через пов’язану з Кремлем групу «Вагнер».

Однак за словами аналітиків, добровольці й найманці не дадуть такої ж кількості нових солдатів, як повномасштабна мобілізація.

На думку експерта московського «Центру Карнегі» Андрія Колеснікова, російська влада не хоче оголошувати мобілізацію, боячись налаштувати проти війни велику частину населення. Він пояснив, що росіяни може й підтримують конфлікт, але вони самі не хочуть воювати. Масштабна мобілізація призведе до колосальних втрат серед нетренованих солдатів, вважає експерт.

Воюєш на російській території? Компенсації не буде

Окрім того, із компенсацією також складна ситуація. Сержант армії РФ був поранений неподалік кордону під час української атаки на російській території.

Його командир сказав, що він не отримає грошову компенсацію за поранення, тому що сержант був поранений на російській території, а отже «не брав участь в спецоперації».

Поранений наголосив, що це не чесно, бо він бере участь у цій війні так само як і солдати в Україні, а також ризикує своїм життям.

За словами російського сержанта, якщо йому не виплатять компенсацію, він почне говорити про це публічно і зробить із цього велику проблему.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button