Актуальне

Біблійний і практичний погляд на коронавірус

Станом на 13 березня 2020 року у світі новим коронавірусом інфіковано 128 343 людини. Від хвороби вилікувалось вже 68 324 пацієнти.
Від ускладнень, спричинених захворюванням, померли 4 720 осіб.
Найбільше заражених у Китаї – 80 932 людини. Крім того, масштабний спалах нового коронавірусу спостерігається в Італії. Загальна кількість хворих в країні становить 12 462, померло 827 людей.
На третьому місці за кількістю хворих перебуває Іран. Тут зафіксовано 10 075 заражених.
1. Новина про те, що в Китаї почалася епідемія захворювання, викликана таємничим вірусом з симптомами, схожими на пневмонію, пронеслася по всьому світу як ураган. Тепер ми знаємо, що мова йшла про новий коронавірус 2019-2020 років (він отримав назву COVID-19). Вважається, що спочатку цей вірус поширювався в середовищі кажанів, але пізніше подолавши видовий бар’єр став небезпечний і для людей.
Термін коронавірус використовується для опису цілого сімейства вірусів. Відомо, що сімейство коронавірусів становлять небезпеку і для тварин, і для людей. Досить згадати спалах атипової пневмонії на початку 2000-х років і недавній спалах БВРС (Коронавірус близькосхідного респіраторного синдрому). Це сімейство вірусів може призводити до ураження легень, печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту і нервової системи. COVID-19 – це респіраторна інфекція, яка поширюється повітряно-крапельним шляхом.

Щоб зрозуміти, що таке COVID-19, ми цілком можемо порівняти його з грипом – іншим вірусом, що передається таким же чином. Люди, як правило, не знають, що кожен рік (починаючи з 2010 року) на грип заражається від 9 до 45 мільйонів осіб, при цьому від 12 000 до 61 000 з них помирає
2.  Але що вас більше лякає – грип або COVID-19 ? Говорячи відверто, поки COVID-19 не такий страшний, як про нього говорять ЗМІ. І хоча випадків захворювання на грип зі смертельними наслідками набагато більше, ніж від COVID-19, я не знаю нікого, хто б щороку купував медичну маску для захисту від грипу (до речі, медична маска не захищає від вірусів, оскільки віруси набагато менші, ніж пори в матеріалі маски …

Що потрібно знати про те, як відбувається зараження грипом, щоб за аналогією запобігти від COVID-19?

• Перш за все, мийте руки з милом. Основний шлях, по якому відбувається зараження – коли ми рукою переносимо вірус з якою-небудь забрудненої поверхні на своє обличчя. Центр по контролю і профілактиці захворювань США рекомендує мити руки протягом 20 секунд (також вони рекомендують використовувати спеціальні дезінфікуючі засоби для рук).
• По-друге, по можливості ні до чого не торкайтеся на вулиці. Я два роки поспіль хворів на грип, поки не став користуватися цією порадою. З того часу як я став більш пильним щодо того, до чого торкався на вулиці, відтоді жодного разу не захворів на грип (звичайно, не потрібно забувати мити руки після кожної прогулянки).
• По-третє, тримайтеся якомога далі від тих хто кашляють, щоб зменшити ймовірність попадання до вас вірусу повітряно-крапельним шляхом.
• По-четверте, якщо ви кашляєте, кашляйте в лікоть і зводите до мінімуму кількість потрапляння мокротиння в повітря і на руки.
• Моє п’яте зауваження стосується грипу, а не COVID-19, зробіть собі щеплення від грипу і запишіться на щеплення від COVID-19, якщо воно з’явиться. Хоча щеплення від грипу “спрацьовує” не завжди, краще мати такий захист, ніж ніякий.
• По-шосте, якщо ви були за кордоном і можете бути потенційним носієм вірусу, повідомте про це тим, з ким ви перебуваєте в постійному контакті.
І останнє в списку, але не останнє за значенням: живіть так, як ви б жили в будь-який інший час, тому що ми знаємо, що Бог великий, і може легко впоратися з таким спалахом хвороби, як ця.
Доктор Ендрю Фабіч – професор мікробіології в Університеті Трует Макконнелла, Коледжі в Клівленді, штат Джорджія.
За матеріалами публікації: Доктор Ендрю Фабіч, “Нервую я через коронавирус (COVID-19)? “. Блог університету Трует Макконнелла, 5 березня 2020 року.

Джерело: https://telegra.ph/COVID-19-03-12-3

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button