Україна

425 тисяч біженців вже покинули Україну

Матері з маленькими дітьми намагаються сісти на потяг до кордону з Польщею. Сім’ї на автобусах тікають на захід України. Такі зображення були постійними протягом вихідних.

Джерело: evangelicalfocus.com

Через п’ять днів після вторгнення в Росію 425 000 людей вже покинули країну, шукаючи притулку, повідомляє Верховний комісар ООН у справах біженців.

Тисячі тих, хто покидає країну, прибувають до Польщі, в основному (близько 200 000 на 27 лютого, за даними влади), Угорщини, Молдови, Румунії та Словаччини. Багато з них хотіли б залишитися у родичів, друзів та інших людей у цих сусідніх країнах.

За словами ООН, кількість біженців у Європі після війни може досягти 4 мільйонів осіб. Це перевищило б показники кризи сирійських біженців 2015 року.

Усі країни Європейського Союзу погодилися прийняти українських біженців. «Всіх, кому доведеться тікати від путінських бомб, будуть вітати з розпростертими обіймами», − сказала президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Європейські країни дозволять шукачам притулку залишатися протягом 3-х років, перш ніж вони повинні подати заяву на процедуру надання притулку, щоб отримати офіційний статус біженця. У цей початковий період усі вони матимуть право на освіту, роботу та субсидії.

Європа посилає військову підтримку

Але оскільки багато хто тікає з країни (переважно жінки, діти та люди похилого віку), вважається, що тисячі українців, які проживають за кордоном, їдуть в країну воювати як добровольці.

Європа також відповідає безпрецедентною військовою допомогою. Вперше ЄС профінансує закупівлю та доставку озброєння та обладнання в атаковану країну на суму 450 мільйонів євро. Інші країни, що не входять до ЄС, такі як Данія та Швеція, також надсилають військові матеріали українському уряду.

Ці кроки є додатковими до фінансових санкцій, щоб завдати шкоди економіці Росії.

Демонстрації по всій Європі

На вихідних у багатьох європейських містах відбулися масові демонстрації проти війни, ініційованої урядом Володимира Путіна. Близько 100 000 протестували в Берліні (Німеччина), 35 000 в Мадриді (Іспанія), 30 000 у Тбілісі (Грузія) і 10 000 у Гельсінкі (Фінляндія). Тисячі людей вийшли на вулиці в інших великих містах.

На деяких із цих зборів збирали одяг, продукти та іншу гуманітарну допомогу для відправлення в Україну.

На акції протесту перед російськими посольствами по всьому світу можна побачити скандування на кшталт «Стоп Путін», «Російські війська з України» та таблички зі словом «мир» або «безпечна Європа».

У деяких місцях, як-от Единбург (Шотландія), також були організовані молитовні зібрання.

У конференц-дзвінках сотні з усього світу приєдналися до онлайн-молитовних зібрань, організованих такими групами, як Європейська баптистська федерація, Лозаннський рух та IFES.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button