Освіта

10 семінарій із пострадянських держав зробили спільну заяву

Протягом останніх днів світ спостерігав за розвитком подій в Україні. Російські війська, що накопичились й оточили країну, вже беруть в облогу Київ. У TGC ми чули повідомлення від місцевих місіонерів, пасторів та засновників церков в Україні, кожен з яких висловлював своє бажання вірно служити своїй країні у цей важкий час.

Джерело: thegospelcoalition.org

У зв’язку з цим семінарії з колишніх радянських республік виступили із заявою, яка сповідує вірність Христу, засуджує російську агресію і закликає християн молитися за мир. Чотири з них – євангельські навчальні заклади України: Євангелічно-реформатська семінарія України, Київська богословська семінарія, Одеська богословська семінарія, Донецька реформатська богословська семінарія та Таврійський християнський інститут. Інші знаходяться у Латвії, Казахстані та Німеччині, а два неназвані навчальні заклади нині знаходяться у Росії.

В епоху СРСР у цих країнах пропагувався атеїзм, а християнство, хоч і не було заборонено безпосередньо, але значною мірою регулювалось і не заохочувалося. У той час як у колишніх радянських республіках сьогодні існує свобода віросповідання, школи в Росії, як і раніше, зазнають прямого переслідування за свої висловлювання. За даними російської правозахисної медіагрупи «ОВД-Інфо», з моменту початку вторгнення в Україну в четвер уряд РФ вже затримав 2692 антивоєнні демонстранти. Президент Володимир Путін почав посилювати державний контроль над релігією у 2016 році, ухваливши закон про заборону євангелізму в країні. Країна також вимагає від усіх священнослужителів, релігійних лідерів та місіонерів, які здобули освіту за межами країни, пройти курс «державно-конфесійних відносин у Російській Федерації», а потім пройти переатестацію в централізованій релігійній організації.

Заява 10 семінарій, опублікована на різних сторінках у Facebook їхніми керівниками, наводиться нижче.

Спільна заява

Християнську церкву було засновано самим Господом Ісусом Христом. Створена Словом Божим і керована Святим Духом, Церква сповідує єдиного Господа та Спасителя Ісуса, Його Євангелію та Закон. Тому, будучи частиною Церкви і перебуваючи під владою Христа, ми покликані говорити істину і викривати брехню (Еф. 4:15; 4:25).

У світлі повномасштабного нападу Росії на Україну ми вважаємо за необхідне рішуче засудити відкриту та невиправдану агресію, спрямовану на знищення державності та незалежності України та засновану на відвертій брехні з вуст Президента Російської Федерації Володимира Путіна та вищого керівництва країни.

Ми відкидаємо путінський міфічний, що не має нічого спільного з історичною реальністю, наратив про нібито штучне створення української держави. Ми засуджуємо цинічну брехню Путіна про геноцид українського народу, який нібито мав місце на сході країни, брехню, яку Путін використовує для задоволення власних геополітичних амбіцій, що явно суперечать Божому одкровенню (Втор. 27:17; Пр. 22:28).

Ми сповідуємо реальну та необмежену владу Бога над усіма країнами та континентами (Пс. 24:1), а також над усіма царями та правителями (Пр. 21:1); тому ніщо у всьому творінні не може завадити виконанню доброї й досконалої волі Бога. Ми, разом із першими християнами, стверджуємо: «Ісус − Господь», а не кесар.

Ми висловлюємо солідарність із народом України. Ми поділяємо біль тих, хто втратив своїх близьких. Ми молимося про те, щоб усі плани агресора були зірвані та віддані ганьбі. Ми закликаємо всіх людей доброї волі у всьому світі протистояти брехні та ненависті агресора. Ми закликаємо всіх клопотати про припинення військових дій та чинити весь можливий вплив на Російську Федерацію, щоб зупинити невмотивовану агресію щодо України.

Ми просимо вас молитися за мир для народу України та за мужність і мудрість для християнських церков, щоб вони продовжували служити нужденним.

Ми молимося за нашу владу і покладаємо нашу надію на Царя царів і Господа пануючих, Який є і залишається нашим притулком і фортецею навіть під час війни (Пс. 46).

  • Євангельсько-реформатська семінарія України;
  • Балтійська реформатська духовна семінарія (Рига, Латвія);
  • Вечірня реформатська семінарія (Алмати, Казахстан);
  • Київська духовна семінарія;
  • Одеська духовна семінарія;
  • Донецька реформована духовна семінарія (тимчасово розташована в Києві);
  • Реформована духовна семінарія в Гейдельберзі (Німеччина);
  • Семінарія в Західній Росії (назву семінарії не називаємо);
  • Семінарія в Західному Сибіру, ​​Росія (назву семінарії ми не називаємо);
  • Таврійський християнський інститут (Херсон).
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Tanya Berezna

Журналістка і редакторка Всеукраїнської християнської газети "Слово про Слово". Студентка видавничої справи Східноєвропейського національного університету.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button