Від початку повномасштабного вторгнення Росія вбила 661 українську дитину та поранила понад 2200

Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко, наголосивши, що ці цифри — не просто статистика, а розбиті долі, спустошені домівки і назавжди втрачені голоси дітей.
За словами Кравченка, Резолюція Ради Безпеки ООН №1261 визначає шість найтяжчих воєнних злочинів проти дітей, і всі шість Росія систематично чинить на території України.
Станом на сьогодні українські правоохоронці розслідують 5363 кримінальні провадження, пов’язані зі злочинами проти дітей під час війни.
За даними Офісу Генерального прокурора, Росія вчинила такі злочини:
- загинула 661 дитина;
- поранено 2203 дитини;
- зруйновано або пошкоджено понад 4500 навчальних закладів і 1294 лікарні;
- викрадено та депортовано понад 19 тисяч українських дітей;
- задокументовано щонайменше 23 випадки сексуального насильства над дітьми.
Генеральний прокурор підкреслив, що Україна разом із міжнародними партнерами документує всі факти порушень та працює над тим, щоб кожен, хто причетний до цих злочинів, — від виконавців до керівництва Росії — був притягнутий до відповідальності.
Президент Володимир Зеленський також повідомив, що станом на 2025 рік Росія втратила близько 346 тисяч військових — загиблих і поранених. Це приблизно стільки ж, скільки країна-агресор мобілізувала протягом цього року.
Читайте також:







