Актуальне

В України все вийде!

За останні два тижні я об’їхав п’ять міст України. Метою поїздки були зустрічі з бізнес-клубами та підприємцями. Як економіст, я проводив аналіз економіки в період пандемії, робив макроекономічний огляд, та давав прогноз на наступні декілька років. У мене не було ніяких ілюзій щодо цих зустрічей. Річ у тому, що два роки тому я мав подібну поїздку Україною, і тоді, у 2018 році, я свою реакцію виклав у соціальних мережах, зробивши такий пост:
«Мені шкода українців… Проте, деколи думка закрадається – а може ми цього варті? І ще одна думка – а мені це потрібно? Навіщо робити якісь зміни в Україні якщо люди самі не хочуть мінятися? Ми найрозумніші, найправильніші, експерти у всіх питаннях, ми завжди знаємо кого звинувачувати, адже у всьому винна влада, всюди зрада, всі неправі, аналітика нас не цікавить, бо ми все і так знаємо… Якщо хочемо якихось змін потрібно починати з себе!»
Цього разу, в період пандемії 2020 року, моя реакція є дещо іншою. Скоріш за все це через те, що я зустрівся з дещо іншою українською спільнотою, яка мене дуже позитивно вразила. У 2018 році, метою моєї поїздки була просвітницька діяльність і більшість моїх виступів були відкритими для загальної публіки. А цього разу, метою моєї поїздки були саме зустрічі з бізнес-клубами та підприємцями. Так ось, зустрічаючись з провідними українськими підприємцями (не олігархами!), я зрозумів, що в України має все вийти. Тому, що в Україні є достатня кількість людей які готові брати відповідальність на себе і працювати. Вони не вважають себе найрозумнішими, найправильнішими… Вони не є експертами у всіх питаннях… Вони не шукають крайнього, не говорять, що у всьому винна влада, всюди зрада, всі неправі… Вони приймають рішення, базуючись на аналітиці та стратегічному аналізі… Вони не чекають якихось змін, а просто роблять свою справу. І таких людей в Україні є досить багато. Саме тому я вірю, що в України має все вийти.

Звісно, тут і влада має важливу роль. Але вона − досить проста: не заважати українським підприємцям.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Роман Шеремета

Професор економіки університету Кейс Вестерн Резерв, США. Роман Шеремета – український науковець, економіст. За версією «Forbes» – один із двох найкращих українських економістів Шеремета має один з найвищих рейтингів молодих економістів у світі за рейтингом IDEAS

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!