Аналітика

У порядку денному Верховної ради поставленні закони, які несуть небезпеку для віруючих

Верховна Рада України постановою від 31 січня 2022 року визначила порядок денний нової сесії. Серед важливих і необхідних законопроєктів є рекордна кількість законів, які загрожують моралі, сім’ям і церквам.

Джерело: Собор

Серед них є законопроєкти 0931, 2693, 5488, 2684 та деякі нові небезпечні закони. На першому засіданні нової сесії 1 лютого депутати не підтримали порядок денний, але слід розуміти, що незабаром він буде знову винесений на голосування.

Коротко про законопроєкти, які несуть загрозу

Законопроєкт №0931 щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу.

Цей закон є одним із найнебезпечніших для віруючих всіх конфесій, тому що він вводить драконівське покарання для будь-якої критики, зауваження щодо ЛГБТ та обмежує свободу слова і віросповідання.

Законопроєкт №5488 Про боротьбу з проявами дискримінації

Законопроєкт 485488 передбачає штрафи та до 8 років позбавлення волі за критику або негативне ставлення до ЛГБТ. Законопроєкт 5488 фактично є великим клоном диктаторських законопроєктів №3316 /2-3/, завдяки активній опозиції церков і християн свого часу були відкликані.

Якщо на питання, як ви ставитися до ЛГБТ, ви скажете: «Негативно», то за це буде штраф, а якщо скаже таке в проповіді в церкві або на сімейній ході, то це буде трактуватися як вчинення злочину групою осіб на ґрунті нетерпимості, і максимальне покарання може бути до 5, а то й 8 років в’язниці!

Проєкт Закону про ЗМІ №2693-2 штрафує до 350 тис. грн за критику парадів та ЛГБТ

Всеукраїнська рада церков виступила проти згаданого вище Закону про ЗМІ № 2693-2, 2693-d і закликала врахувати її правки робочою групою, до складу якої не входили представники релігійних організацій. Цей закон небезпечний, тому передбачає штраф до 350 тисяч гривень за критику гей-парадів та ЛГБТ.

Законопроєкт 4598, що загрожує свободі слова та небезпечний для свободи віросповідання

Проєкт Закону № 4598,1-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони сексизму в суспільстві», зрівняння сексизму з домашнім насильством. За такі порушення депутати пропонують покарати штрафом, виправними роботами або адміністративним арештом протягом 7 діб.

У контексті ідеологічного протистояння загрозливим для християн є формулювання, що сексизмом є «підтримка та посилення ґендерних стереотипів». Таким чином, будь-який спротив поширення гендерної ідеології може розцінюватися як сексизм і незаконна дія.

6326-1 щодо недопущення спрямування бюджетних коштів на реалізацію програм та заходів, які містять ознаки прямої чи непрямої дискримінації та нетерпимості щодо окремих осіб та їх груп

Законом передбачено внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо визнання порушень бюджетного законодавства щодо видатків на фінансову програму та заходи, які мають ознаки прямої чи непрямої дискримінації чи нетерпимості осіб та їх груп за ознаками сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності.

Це означає, що будь-які просімейні чи духовно-просвітницькі проєкти, а також підручники для навчання можуть позбавити державного фінансування за скаргою представників ЛГБТ.

6327-1 про внесення змін до Кодексу України для протидії проявам дискримінації

Цей законопроєкт є одним з аналогів законопроєктів №0931 та 5488 і може бути притягнутий до відповідальності за будь-яку критику ЛГБТ.

Законопроєктом запропоновано викласти у новій редакції статтю 161 Кримінального кодексу України, передбачивши у ній відповідальність за публічні заклики до насильства на ґрунті нетерпимості (до сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності), а також інші умисні дії, спрямовані на розпалювання ворожнечі та ненависті на ґрунті нетерпимості (до сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності), а також за ті самі дії, учинені службовою особою з використанням службового становища.

Проєкт Закону №6325-1 «Про протидію прямій чи непрямій дискримінації та нетерпимості щодо окремих осіб та їх груп»

Заборонити виготовлення чи розповсюдження будь-яких друкованих матеріалів, що спонукають до дискримінації, особливо за ознакою сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності (зміни до статті 28 Закону України «Про видавничу справу»).Таким чином, усі релігійні книги та дослідження, які засуджують гомосексуалізм або ЛГБТ, можуть ґрунтуватися на цих визнаннях як антидискримінаційні та можуть бути заборонені, аж до Біблії включно, оскільки немає жодного виключення.

Найнебезпечнішу норму планують внести до Закону України «Про охорону дитинства».

«Всі діти на території України, незалежно від раси, кольору шкіри, віку, інвалідності, статевої приналежності, мови, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, … або будь-яких інших обставин, мають рівні права і свободи».

Таким чином, вперше пропонується офіційно в законі закріпити те, що у дітей може бути нетрадиційна сексуальна орієнтація і різна гендерна ідентичність. Тобто пропонується зафіксувати, що діти можуть змалку бути геями, лесбійками, трансгендерами і ще понад сотнею інших гендерів. Окрім цього поняття «гендерна ідентичність» згідно з іноземними документами означає фактичне скасування поняття «стать»,  яке трансформується у можливість людини вибирати з сотні різних гендерів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Данило Ковальов

Журналіст газети Слово про Слово. Студент філологічного факультету ЧНУ імені Петра Могили.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!